Woda termalna – jak działa i komu jest polecana?

W Polsce co prawda woda termalna nie jest jeszcze tak popularna, jednak z całą pewnością można przypisać jej masę korzyści dla naszej skóry. Swoje właściwości zawdzięcza pochodzeniu, a mianowicie gorącym źródłom oraz długiej podróży odbytej poprzez skaliste góry.

Dlaczego termalna?

Jest ona ogrzewana przez aktywność geotermiczną, czyli naturalne ciepło Ziemi. Podczas swojej długiej wędrówki, woda termalna zbiera po drodze duże ilości różnych minerałów oraz dwutlenku węgla. W dodatku nie zawiera absolutnie żadnych bakterii i zanieczyszczeń. Dlatego też, dzięki bogatej zawartości minerałów, jodu i dwutlenku węgla przypisuje się jej niesamowite właściwości zdrowotne, szczególnie dla osób zmagających się z problemami skórnymi.

Wykorzystanie

Od tysięcy lat woda termalna używana jest przy leczeniu artretyzmu, bólu stawów i oparzeń. Jednak jej pierwszorzędnym celem jest pomoc skórze przy wszelkich zakażeniach, schorzeniach i infekcjach. Dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym oraz oczyszczającym jest ona idealnym produktem dla nietypowych rodzajów skóry. Zmagasz się z trądzikiem, atopowym zapaleniem skóry, przebarwieniami czy wysypką i boisz się, że bakterie zawarte w zwykłej wodzie pogorszą stan Twojej skóry? Woda termalna jest w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem. Możesz być pewien, że nie znajdziesz w niej ani jednej bakterii i innych zanieczyszczeń.

Comment cacher un bouton en express

Wykazuje ona również działanie przeciwzapalne, łagodzące i kojące. Idealnie nadaje się do stosowania na skórę po wszelkiego rodzaju zabiegach chirurgicznych bądź dermatologicznych.

Całe szczęście w dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby podróżowania do specjalnego SPA czy jaskiń w górach, by wypróbować na sobie wody termalnej. Coraz więcej firm kosmetycznych korzysta z wody termalnej przy produkcji swoich kosmetyków. Kremy nawilżające, maseczki, peelingi, balsamy do ust, płyny do demakijażu coraz częściej zawierają w swoim składzie właśnie wodę termalną.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest