Jazda na deskorolce – ile kalorii spala?

Jazda na deskorolce staje się coraz bardziej popularną formą sportu. Szczególnie młodzi ludzie decydują się na uprawianie takiej formy aktywności fizycznej, ponieważ w młodszym wieku łatwiej jest się nauczyć trudniejszych deskorolkowych trików. Ten sport jest jednak odpowiedni dla ludzi w każdym wieku. Jazda na deskorolce może przyczyniać się do poprawy kondycji fizycznej oraz do spalania tkanki tłuszczowej.

Co daje jazda na deskorolce?

Jazda na deskorolce powoduje przede wszystkim utratę kalorii, a także poprawia wydolność organizmu. Jest to sport wymagający dużej aktywności, w trakcie jazdy trzeba operować całym ciałem, więc poprawia się także zdolność koncentracji. Poprawia się również koordynacja górnej części ciała z dolną oraz płynność ruchów. Ponadto, mięśnie pobudzane są do utrzymywania równowagi, szczególnie podczas wykonywania trików. Mięśnie, które są najbardziej wykorzystywane podczas jazdy na deskorolce to mięśnie nóg oraz pasa biodrowego. Mięśnie brzucha i pleców także są używane, ponieważ podczas jazdy ciało musi być pochylone. Oprócz wzmocnienia mięśni, jazda na deskorolce powoduje również zwiększenie odwagi, ponieważ często skaterzy muszą przełamać strach przed wykonaniem nowych trików. Ponadto, uczy również cierpliwości, ponieważ nauka nowych deskorolkowych sztuczek wymaga dużo czasu.

Czy można schudnąć?

Jazda na deskorolce jest sportem wymagającym sporo ruchu, szczególnie pracują wtedy mięsnie nóg, jednak podczas jazdy operujemy całym ciałem. Z tego powodu taka aktywność fizyczna przyczynia się do utraty wagi oraz spalenia kalorii. Jazda na desce jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą stracić na wadze w inny sposób niż ćwicząc na siłowni czy stosując radykalne diety. Godzina jazdy na deskorolce może pomóc w spaleniu aż 320 kalorii. To mniej więcej tyle samo, ile daje intensywny trening na siłowni lub marsz na stepperze. Jazda na deskorolce jest przyjemniejszym sposobem na spalenie kalorii niż wspomniane treningi, ponieważ nie jest tak monotonna, jak wykonywanie i powtarzanie określonych ćwiczeń. Co więcej, jeśli ten typ aktywności fizycznej naprawdę przypadnie nam do gustu, nie będziemy myśleć o tym, ile czasu zostało jeszcze do końca treningu, a z zadowoleniem będziemy wykonywać kolejne triki. Z tego powodu redukcja zbędnej tkanki tłuszczowej będzie przebiegać szybciej, jazda na deskorolce jest więc dobrym sposobem dla osób, które chcą wyrzeźbić sylwetkę. Jest to dobry sposób na odchudzanie, ponieważ dzięki zwiększonej pracy mięśni ciała, a w szczególności łydek, nogi stają się wysmuklone. Należy jednak pamiętać o rozciąganiu nóg po każdej jeździe, aby zbytnio nie rozbudować mięśni łydek. Mięśnie brzucha również pobudzane są do pracy, ponieważ używane są do manewrowania ciałem i utrzymania go na desce. Jazda na deskorolce wpływa na pobudzenie mięśni całego ciała, niektórych w mniejszym stopniu, a niektórych w większych, i dlatego przyczynia się do wysmuklenia całej sylwetki. Ruchy, które wykonuje się podczas jazdy, pochylanie się, odpychanie nogą, wpływają na wzmocnienie mięśni, a tym samym na spalenie tkanki tłuszczowej i wyrzeźbienie sylwetki.

Efekty jazdy na deskorolce

Oprócz dobrej zabawy, wzmocnienia koordynacji ruchowej i koncentracji, jazda na deskorolce przyczynia się również do poprawy zdrowia, a także pomaga schudnąć. Dzięki pracy mięśni, ciało staje się bardziej elastyczne, wyrzeźbione, a zbędna tkanka tłuszczowa zanika. Im większy wysiłek, tym więcej kalorii jest spalanych, tak więc jazda na deskorolce jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą schudnąć w przyjemny sposób. Ten rodzaj sportu pozwala głównie na wzmocnienie mięśni łydek, sprawdzi się więc w przypadku osób, których celem jest wysmuklenie nóg.
Jazda na deskorolce łączy w sobie trening odchudzający i dobrą zabawę. Jeżeli sposób na odchudzanie jest równocześnie sposobem na schudnięcie, gwarantuje uzyskanie oczekiwanych efektów w przyjemnej atmosferze. Jazda na deskorolce nie jest monotonna, więc powoduje, że trening upływa w przyjemnej atmosferze. Trening na deskorolce jest więc polecany wszystkim osobom, które chcą połączyć odchudzanie i pasję.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest