Jak wybrać dobry zegarek do biegania?

Teraz bardziej niż kiedykolwiek dotąd mamy ogromny wybór zegarków do biegania. Nowoczesne urządzenia są jak trenerzy – śledzą nasze trasy, podają międzyczasy i dane dotyczące wysiłku w trakcie biegu, a także uczą, jak utrzymywać odpowiednie tempo. Zegarek z GPS,to model poinformuje również znajomych z Facebooka, ile kilometrów przebiegłeś w sobotni poranek, zanim oni wypili poranną kawę.

Profesjonalni biegacze chcą wiedzieć, jak przebiegają ich okresy regeneracji, więc czasomierze, które monitorują sen, mogą pomóc zarządzać zapasami energii. Niektóre zegarki do biegania są w stanie oszacować Twój maksymalny pułap tlenowy. Patrząc na modele, zadaj sobie pytanie, jakich danych potrzebujesz podczas biegania? Jaki jest Twój budżet?

Funkcje w zegarkach do biegania

Wiele zegarków do biegania pomaga ustalić plan treningu – możesz określić, jak szybko lub intensywnie chcesz biec na podstawie tętna, czasu lub dystansu. Niektóre modele są wyposażone w alerty dźwiękowe lub dotykowe przypominające o zwiększeniu lub zmniejszeniu tempa. Funkcje te często obejmują także powiadomienia o odpoczynku. Zegarek do biegania powinien być również dobrze dopasowany rozmiarowo do naszego nadgarstka. Nie ma ponadto co ukrywać, że przy wyborze, kierujemy się także wyglądem. Wiele sportowych egzemplarzy zaprojektowano w zgodzie z nowoczesnymi trendami, dzięki czemu będą one nam równie dobrze służyć na joggingu, jak i w trakcie innych codziennych zajęć.

Smartwatche do biegania od Suunto

Firma Suunto oferuje profesjonalne smartwatche do biegania. Zegarek śledzi twój sen i tętno, a także pokonaną ilość kroków. Możesz użyć tego urządzenia do śledzenia dni odpoczynku i regeneracji. Modele z serii Suunto 7 mierzą prędkość, dystans, tętno i wiele więcej. Teraz otrzymasz powiadomienia o przychodzących połączeniach i SMS-ach. Dzięki zegarkowi z GPS będziesz mógł także śledzić swoje trasy. Smartwatch do biegania Suunto 9 dzięki ponad 80 trybom sportowym, czy barometrowi zapewni Ci ochronę podczas wszystkich przygód związanych z joggingiem i wędrówkami.

Zegarek z krokomierzem Timex idealny na jogging

W sportowej kolekcji Timex spotkamy dedykowaną biegaczom kolekcje Ironmann. Swoją nazwę bierze od światowych zawodów triathlonowych World Triathlon Corporation. Nadrzędną cechą, którą kierowali się projektanci była prostota. Każdy z powstałych modeli tej serii miał być bardzo wygodny w użytkowaniu, czytelny i zawierać najpotrzebniejsze funkcje sportowe. Ostatecznie więc otrzymujemy cyfrowe zegarki z krokomierzem o zróżnicowanej kolorystyce – od czarnej, po bardzo kolorową. Każdy przycisk jest odpowiednio opisany, aby w łatwy sposób móc skorzystać z takich funkcja, jak – stoper, licznik okrążeń, alarm, czy datownik. Ostatnie z tych dodatków sprawiają, że zegarki do biegania Timex Ironmann równie dobrze wypadną w sportowych, co codziennych warunkach.

Triathlon i zegarek do biegania od Casio

W szerokim portfolio marki Casio znajdzie się wiele modeli, idealnie spełniających funkcję zegarków do biegania. Zbudowane z solidnego tworzywa sztucznego egzemplarze, świetnie sprawdzą się zarówno w trakcie rekreacyjnego joggingu, jak i bardziej długodystansowych biegów. Na wyrazistych tarczach analogowych lub cyfrowo-analogowych będziemy mogli odczytać czas naszego biegu, czy uzyskać informacje o temperaturze powietrza. Bardzo przydatnymi w treningu będzie funkcja zegarka z GPS, dzięki któremu prześledzimy pokonaną przez nas trasę. Wbudowany krokomierz pomoże z kolei zadbać o naszą aktywność fizyczną poza treningami.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest