Forma na lato – czyli jak przygotować się, aby zostań królem plaży

Zima powoli się kończy, a niedługo wszędzie będzie królowała wiosna. To idealny moment, aby zacząć myśleć o pracy nad formą i sylwetką ciała. Pewnie wiele osób będzie chciało wyjechać latem na zasłużony urlop lub wakacje. Wyjazd nad morze czy do ciepłych krajów będzie wiązał się z pokazaniem swojej sylwetki na plaży. Dlatego, jeśli nie chcesz się wstydzić swojego tłuszczyku zmagazynowanego przez zimę, to koniecznie wciel w życie plan utraty zbędnych kilogramów.

Przygotowaliśmy kilka zasad, których powinno się przestrzegać, aby mieć szczupłą sylwetkę i dobrą kondycję:

1. Zdrowo się odżywiaj

Z jednej strony może nie jest to nic odkrywczego, ale z drugiej – w praktyce często się o tym zapomina. Często nie zwraca się uwagi na to, że konsumuje się produkty bezwartościowe i szkodliwe, takie jak słodycze lub fast foody. Jednak jeśli chcesz mieć idealną sylwetkę na lato, to nie możesz jeść żadnych niezdrowych przekąsek. Dodatkowo pamiętaj o tym, aby regularnie zjadać owoce i warzywa. Mają one wiele niezbędnych witamin i minerałów, które na pewno pomogą utrzymać Twoje ciało w dobrej kondycji. Spożywanie produktów z dużą zawartością błonnika przyśpieszy Twój metabolizm i sprawi, że będzie Ci łatwiej spalać tłuszcz i zrzucać zbędne kilogramy. Dużym źródłem błonnika jest owies, soki owocowe i niektóre warzywa.

2. Pamiętaj o aktywnym trybie życia

Trening ruchowy jest podstawą utrzymania swojego ciała w dobrej kondycji. Warto znaleźć najlepszą formę ruchu dla siebie. Jeśli będziesz ćwiczył coś, co nie sprawia Ci radości, ani nie daje satysfakcji, to szybko stracisz zapał to ćwiczeń. Dlatego wybierz swoją ulubioną formę aktywności. Jeśli zawsze fascynowały Cię sztuki walki, to zapisz się na boks lub krav mage. A jeśli wolisz mniej kontaktowe sporty, to spróbuj joggingu lub pływania. Uprawianie sportów nie musi być kosztowne. Tak naprawdę w internecie znajdziesz mnóstwo filmików instruktażowych dotyczących różnych dziedzin. W ten sposób również możesz trenować swoje ciało.

3. Szczegółowo rozplanuj swój plan treningowy

Częstym błędem ludzi chcących zrzucić zbędne kilogramy jest brak planu. Od razu rzucają się na głęboką wodę, parę dni przestrzegają restrykcyjnej diety i treningów, a potem tracą zapał. Dlatego najlepiej zaplanuj swoją dietę i trening. Plan powinien być dostosowany do Twoich fizycznych umiejętności. Nie stawiaj sobie zbyt wygórowanych wymagań, gdyż szybko się zniechęcisz. Najlepiej rozpisz sobie plan treningu w tygodniu. Na przykład 20 minut cardio w poniedziałek, godzinny spacer we wtorek, 30 minut biegu w czwartek i basen w sobotę. Istotne nie jest to, aby wysiłek fizyczny był długi, ale systematyczny. Bardziej efektywne będzie ćwiczenia codziennie po 15 minut niż dwa razy w tygodniu po godzinie.

4. Pamiętaj o podstawowych zasadach dietetycznych

Jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy, to na pewno nie możesz jeść po godzinie 18. Najlepiej zjedz syte śniadanie, pożywne drugie śniadanie, lekki obiad i potem dietetyczną przekąskę. Nie daj się omamić dietami cud i głodówkami. Długotrwałe głodówki są szkodliwe dla organizmu, szczególnie kiedy trenujesz i potrzebujesz większej ilości kalorii.

A może Ty znasz dobre sposoby, aby przygotować swoje ciało na lato? Jeśli tak to koniecznie podziel się z nim w komentarzu.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest