Ewa Chodakowska Turbo Wyzwanie: Pogromca Cellulitu pod lupą!

Program walczący z uporczywą pomarańczową skórką, którą wyjątkowo ciężko usunąć, bez względu na to ile kilogramów pokazuje nasza waga. Czy regularne ćwiczenia Turbo Wyzwania spełniają obietnice i oczekiwania osób ćwiczących? Sprawdziliśmy to dla Was!

Dlaczego trening Turbo Wyzwanie nazywamy “Pogromcą Cellulitu”?

Założeniem jest połączenie cardio i treningu siłowego, dzięki czemu najskuteczniej i najintensywniej pozbędziemy się dodatkowych centymetrów. Jak sama nazwa wskazuje – jest to trening przede wszystkim dla osób średnio-zaawansowanych, które mają już doświadczenie w wykonywaniu wcześniejszych programów. Cały zestaw ćwiczeń nastawiony jest przede wszystkim na podkręcenie metabolizmu, a tym samym na walkę z uporczywym cellulitem.

Kilka najważniejszych informacji odnośnie programu:

  • struktura programu namawia do tego by z każdym dniem i każdym kolejnym treningiem zwiększać intensywność i zakres wykonywanych ruchów
  • program zbudowany jest z 8 rund, w każdej z nich znajdują się 4 różne ćwiczenia trwające 20 sekund
  • na video zamieszczony jest licznik, który sygnalizuje zmianę ćwiczeń. Dzięki temu koncentrujemy się na ich poprawności, a nie na jak największej ilości powtórzeń
  • ćwiczenia pokazywane są w dwóch wersjach: podstawowej i zaawansowanej
  • po każdych 20 sekundach dostajemy kilka sekund odpoczynku
  • sam trening trwa 40 minut

Efekty treningu Ewy Chodakowskiej Turbo Wyzwanie

To my decydujemy jakiej intensywności trening chcemy wykonać. Im więcej powtórzeń, tym więcej spalonych kalorii, a tym samym lepsze rezultaty. Sam trening nastawiony jest przede wszystkim na spalanie kalorii i tkanki tłuszczowej, więc nada się dla osób, których celem jest spadek kilogramów. Wszystkie rundy angażują mocno dolne partie, czyli przede wszystkim pośladki i uda, które najmocniej narażone są na pojawienie się cellulitu. Turbo Wyzwanie to trening kompleksowy, który można wykonywać w domu, na macie, bez konieczności użycia dodatkowych przyrządów i gadżetów.

Jakie podejmujemy ryzyko podczas treningu?

Niestety dość mocno ograniczono rozgrzewkę i etap rozciągania. Zarówno jedna jak i druga kwestia jest istotna dla naszego zdrowia i późniejszego samopoczucia. Na forach i blogach przeczytać można wiele zarzutów odnośnie nudnego i bardzo powtarzalnego pierwszego etapu programu. Następnie, na płycie jest zdecydowanie za mało ćwiczeń faktycznie angażujących mięśnie brzucha. Mimo swojej intensywności i mnogości ta partia ciała została potraktowana po macoszemu. Osoby, które wymagają intensywnego treningu i mają doświadczenie z siłownią na pewno nie znajdą w tym zestawie nowych i ciekawych rozwiązań. Brakuje racjonalnej, dłużej przerwy. 10 sekund po każdych 20 sekundach intensywnego ćwiczenia to za mało, zwłaszcza w połowie czy pod koniec programu.

Opinie treningu Ewy Chodakowskiej -Turbo Wyzwanie

Jak obiecuje Ewa Chodakowska – rezultaty powinny być widoczne już po 30 dniach regularnych ćwiczeń. Przeszukując fora internetowe można przeczytać wiele pozytywnych reakcji i ocen, zwłaszcza wśród osób poszukujących treningu intensywnego. Trening bardzo mocno męczy i dostarcza ogromnej ilości endorfin. 40min intensywnych i częstych powtórzeń pozwala nam spalić nawet 600kcal. Prawda jest taka, iż większość aktywności fizycznej może redukować nasz cellulit. Walka z nim nie musi wiązać się z koniecznością zakupienia akurat tego programu.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest