Ewa Chodakowska: Trening Rewolucje – gwarancja rewelacyjnych efektów czy chwyt marketingowy?

Stosunkowo nowy, trzynasty program popularnej trenerki, która bazując na swoim rozpoznawalnym imieniu, stworzyła kolejne, autorskie video. Czy naprawdę przyczynia się on do rewolucji w wyglądzie naszego ciała?

Na czym polega ta trening rewolucja?

Jest to trening interwałowy, skierowany zarówno dla kobiet jak i dla… mężczyzn! Interwały są naprzemiennie przeplatane krótkimi sekwencjami typu cardio, oraz ćwiczeniami typowo wzmacniającymi. Głównym celem programu jest spalanie tkanki tłuszczowej, zwłaszcza w obszarze brzucha, ud, pośladków i bioder.

Oto kilka najważniejszych informacji o samym treningu:

  • łączny czas całego treningu to 50 minut
  • trening podzielony jest na 5 różnych etapów, skupionych na oddzielnych partiach ciała
  • dzięki takiej strukturze programu trening możemy dowolnie dzielić, w sekwencjach 5x 10 minut
  • łącznie znajdziemy 75 rożnych ćwiczeń
  • ilość powtórzeń oscyluje w granicach 10 – 20
  • trudność plasowana jest pomiędzy Metamorfozą a Bikini ( a więc jest to trening dla osób średnio- zaawansowanych)
  • program składa się z 6-minutowej rozgrzewki, treningu na smukłe nogi, na cellulit, brzuch, plecy, grzbiet i rozciągania
  • program powstał we współpracy z innymi trenerami, min.Patrykiem Puczyłowskim

Zalety wybrania Rewolucji

Złożoność ćwiczeń odpowiada na potrzeby każdego, dzięki czemu ryzyko znudzenia jest naprawdę niewielkie. Bloki złożone z 10 minut pozwalają na rotację, dzięki czemu możemy w dowolny sposób dzielić cały program. To jak intensywny jest trening zależy od nas i od ilości wykonywanych powtórzeń. Część z ćwiczeniami na brzuch, zwłaszcza te wykonywane na macie, mają za zadanie wzmocnić mięśnie kręgosłupa. Ta partia, (niestety krótka) sprawdzi się idealnie dla osób, które zmagają się z bólem odcinka lędźwiowego.

A może warto wybrać inny program?

Rozgrzewka jest zdecydowanie zbyt statyczna – jak na tak intensywny program. Wiele osób może nie zostać wystarczająco rozgrzanym, szczególnie jeśli nie posiadają wprawy i koordynacji ruchu. Niestety, jak w większości tego typu ćwiczeń, osoby z dużymi problemami ze stawami będą musiały zrezygnować z większej partii ćwiczeń. Powtarzane przysiady, wykroki, wypady czy wznoszenia nóg obciążają staw kolanowy i skokowy. Etap, prowadzony przez Patryka Puczyłowskiego, jest zdecydowanie zbyt trudny i mocno odbiegający od całości programu. Partia ta skierowana jest zwłaszcza dla mężczyzn, przez co wiele kobiet nie poradzi sobie z tymi elementami.

Rewolucyjne efekty pod lupą

Ewa Chodakowska obiecuje rezultaty już po 10 treningach (czyli ok 3 tygodniach). Faktycznie rezultaty są naprawdę zauważalne – średnio w tym czasie jesteśmy w stanie zgubić nawet 3 kg. Jak piszą zwolenniczki programu: pierwsze efekty to nie spadek centymetrów, ale zauważalne wzmocnienie mięśni i poprawa kondycji. Co ciekawsze, rezultaty zauważają zarówno mężczyźni jak i kobiety. Mężczyźni- przede wszystkim w okolicach brzucha ( zapewne dzięki etapowi prowadzonemu przez Patryka Puczyłowskiego), a kobiety w dolnych partiach ciała.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest