Ewa Chodakowska i trening EXTRA FIGURA

Osoby zmagające się z cellulitem oraz pragnące, aby ich uda nabrały zachodzą w głowę, w jaki sposób mogą to zrobić najefektywniej nie mając czasu wiele w większości dni tygodnia. Idealnym wyborem w tym przypadku może okazać się trening, który stworzyła znana z efektywnych treningów Ewa Chodakowska- Extra Figurą trwa jedynie 45 minut i przyniesie upragniony efekt, stosując go jedynie 3. razy w tygodniu. Nie bez przyczyny drugą zeznanych nazw na podany trening będzie „Pogromca Cellulitu”. Właśnie te osoby, które pragną się go pozbyć, powinny spróbować tego treningu na pierwszym miejscu, dzięki temu uzyskają upragnioną jędrną skórę. Inne towarzyszące treningom efekty to zwiększona siła, większa odporność na wysiłek fizyczny, jak również zredukowanie tkanki tłuszczowej. Zmniejszenie wagi w kilogramach szacuje się na około 3 kilogramy po miesiącu tychże ćwiczeń. Ćwiczenia są doskonałym wyborem dla osób zajmujących się bieganiem, ponieważ pozwoli to zwiększyć efekty przy braku obciążonych stawów.

Na początku warto zaznaczyć, że efekt jest wymagający przy koniecznym 40-minutowym intensywnym wysiłku fizycznym. Bez wątpienia nie obejdzie się bez potu. Mimo wszystko, jak twierdzą osoby, którym udało się przez niego przebrnąć, twierdzą, że efekty są zniewalające. To właśnie z powodu widocznych na zdjęciach ćwiczących kobiet efektów trening ten zyskał ogromną popularność, jak również cały czas zyskuje nowych zwolenników. Przy czym trening spokojnie mogą zacząć osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ćwiczeniami. Uznawany jest za mniej wymagający niż takie treningi Ewy Chodakowskiej jak m.in. dobrze znane skalpel, czy Bikini. Choć z samego treningu w pełni skorzystają również osoby znudzone lub zmęczone tego typu ćwiczeniami. Do zalet tych ćwiczeń należy również fakt, że nie potrzebujemy do nich żadnego dodatkowego sprzętu. Z relacji osób, które przebyły dany trening, wynika, że najlepszych efektów możemy spodziewać się na pośladkach, które wyglądają świetnie poprzez zmniejszony cellulit oraz podniesienie i ujędrnienie. Talia jest bardziej zarysowana i straciły nieco tłuszczyku, a nogi i ramiona, choć silniejsze to sylwetka w dalszym ciągu wygląda tak kobieco jak nigdy wcześniej.

Trening EXTRA FIGURA – jak ćwiczyć?

Trening zaczynamy od niewymagającej rozgrzewki trwającej jedynie 5 minut. W tym etapie możemy napotkać na takie ćwiczenia jak marsz, wymachy ramion i nóg, jak również skręty tułowia, czy kręcenie. Po tej lekko rozbudzającej części przechodzimy do bardziej zaawansowanej fazy trwającej blisko 40. minut. Najintensywniejsze będzie 6 kolejnych części treningu, w których każda będzie trwała po kilka minut. Tą trwającą 30 minut część będziemy wykonywali: na początku wypady nóg do tyłu z wyskokiem, po czym brzuszki z ruszaniem nóg jak do jazdy rowerem. Z kolei w drugiej serii czekają na nas wypady nóg na skosy oraz planka, podczas której będziemy unosili raz jedną raz drugą nogę naprzemiennie.

Następnie, prawdopodobnie najbardziej wymagająca pod względem fizycznym faza, podczas której będziemy wykonywali tradycyjne męskie pompki poprzedzone podskakiwaniem na jednej nodze. To w tej fazie najbardziej wzmocnimy nasze mięśnie. Kolejno nieco mniej intensywne ćwiczenia polegające na położeniu się na brzuchu z połączonymi, napiętymi nogami, które cały czas pozostają wyprostowane. Kolejna już seria skupiona będzie na brzuchu oraz kręgosłupie. W pozycji klęczącej opieramy się o podłogę nogami, a następnie przyciągamy do siebie naprzemiennie lewą nogę do prawej ręki, a prawą nogę do lewej. Po wykonaniu tego ćwiczenia kilkakrotnie przechodzimy do leżenia, z którego kilkakrotnie będziemy zginać nogi w kolanach i obejmować je rękoma. Na sam koniec poświęcimy kilka minut na luźne ćwiczenia rozciągające.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest