Endomondo – sprawdź jego funkcjonalności!

Endomondo to znana aplikacja na urządzenia mobilne, pomagająca kontrolować sportowe dokonania. Sprawdza się przy większości aktywności fizycznych, mierząc pokonane kilometry czy monitorując dotychczasowe osiągnięcia.

Do czego służy endomondo?

Aplikacja endomondo używana jest w celu kontrolowania czasu treningu, pokonanego dystansu oraz zapisywania tras. Aplikacja pozwala na osiąganie coraz lepszych efektów, ułatwiając organizację ćwiczeń i zapisywanie dotychczasowych postępów. Sportowcy, korzystający z endomondo, mogą dzielić się swoimi osiągnięciami z innymi użytkownikami, co jeszcze bardziej motywuje do uzyskiwania lepszych wyników. Aplikacja jest darmowa, ale posiada również płatną wersję premium. Świetnie sprawdzi się u osób biegających, ale także tych jeżdżących na rowerze, rolkach czy uprawiających sporty wodne. Endomondo umożliwia monitorowanie aż 50 różnych rodzajów dyscyplin sportowych!

Endomondo pomoc mierzona kilometrami – tak nazywana jest aplikacja, jednak warto wiedzieć, że oprócz tej funkcji, endomondo jest także Twoim osobistym trenerem, motywującym do zdobywania kolejnych osiągnięć.

Jak działa endomondo?

  • pokazuje ilość spalonych kalorii – świetne rozwiązanie, dla osób odchudzających się. Podczas wykonywania ćwiczeń, aplikacja pokazuje ile już udało Ci się spalić, a także ile jeszcze ćwiczeń należy wykonać, aby zrzucić wcześniej określoną ilość kalorii;
  • jest jak osobisty trener – podczas wykonywania ćwiczeń, lektor co jakiś czas podaje przebyty dystans oraz motywuje do dalszej pracy;
  • kontroluje ilość kilometrów – to dla tych, którym zależy na progresie pokonywanego dystansu. Program udostępnia również tempo, tętno i prędkość;
  • ustala plan treningowy – aplikacja zapisuje dotychczasowe postępy, traktując je jako plan treningowy, ale umożliwia również ustalenie planu na podstawie określenia zadań, jakie chcesz wykonać podczas treningu;
  • umożliwia prowadzenie dzienniku odżywiania – w zakładce poświęconej odżywianiu, program umożliwia zapisywanie spożytych produktów i kontrolę całej diety.

Endomondo premium

Większość opcji jest dostępnych w podstawowej wersji, jednak istnieje możliwość rejestracji i zdobycia konta premium. Płatne wersje endomondo to Premium lub Pro. Ta druga nie jest dostępna dla wszystkich systemów i urządzeń. Obie wersje oferują funkcję treningu interwałowego, który między innymi posiada trenera audio oraz modyfikowanie planów pod względem poziomu, stopnia trudności oraz intensywności.

Aplikacja endomondo cieszy się powodzeniem wśród sportowców, więc warto wypróbować ją również na swoim przykładzie. Trening wzbogacony o motywujący głos i dokładną kontrolę wykonywanej aktywności, na pewno sprawdzi się świetnie, a do tego nie wymaga wydawania pieniędzy, więc dostępny jest dla każdego.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest