Deska – 28 dni. Wyzwanie dla każdego!

Gdy ktoś chce wzmocnić brzuch małym nakładem pracy powinien podjąć 28-dniowe wyzwanie, trwające od 20 sekund do 4 minut dziennie. To jest tylko jedno ćwiczenie na płaski brzuch.

Można przekształcić swoje ciało w ciągu czterech minut dziennie. Dla wielu brzmi to nazbyt piękne, aby mogło się zrealizować. Jednak w rzeczywistości to 28-dniowe wyzwanie daje dobre wyniki, powoli trenuje ciało wzmacniając siłę i wytrzymałość Chociaż deska nie jest rozwiązaniem, daje postęp i widoczne wyniki.

Wyzwanie „deska” należy zakończyć w czasie czterech tygodni. Wystarczy tylko zacząć od tej 20-sekundowej deski. Powoli buduje się swoją wytrzymałość, aż do ostatnich dni, gdzie trwa się w położeniu deski przez cztery minuty. Oto przykładowy plan: dzień 1 – 20 sekund, a  dzień 2 – 20 sekund, zaś dzień 3 – 30 sekund.

Zalety deski!

Ponieważ wykonywanie deski pomaga w korygowaniu postawy i równowagi, ćwiczenie pomaga w wielu aspektach zdrowotnych. Deska pomaga w podnoszeniu ciężkich przedmiotów bez narażania się na obciążenie kręgosłupa lub utrzymanie równowagi.
Deska pomaga wzmocnić mięśnie pleców, dzięki niej ćwiczący nie garbi się i zyskuje ich elastyczność.

wyzwanie plank 30 dni

Wystarczy wykonywać tylko jedno ćwiczenie: plank, nazywany deską, a więc podpór przodem na przedramionach. Początkowo wystarczy wykonywać ćwiczenie przez 20 sekund i potem wydłużać jego czas do czterech minut albo dłużej.

Jak wykonywać poprawnie deskę?

Wpierw należy położyć się na brzuchu, a potem oprzeć się na przedramionach, tak by łokcie zginały się pod kątem prostym. Ważne, aby barki znajdowały się nad łokciami. Potem trzeba unieść tułów, na palcach stóp. Cztery minuty to mało, ale plank to trening dla wielu mięśni ciała. Jest to jedno z ćwiczeń na mięśnie brzucha, choć nie tylko, gdyż działa też na mięśnie ud i pośladków a także pozwala zachować właściwa postawę. Jeśli można wykonywać ćwiczenie przez 28 dni, równocześnie zachowując zdrową dietę i zapewniając zalecaną ilość spożywanych kalorii, można zaobserwować wyraźne postępy.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest