Pocałunek – skąd to się wzięło? Co ze sobą niesie?

Zacznijmy od tego, skąd w ogóle wzięły się pocałunki. Jak to możliwe, że wymienianie śliną może być takie…pociągające ? Dlaczego wyrażamy uczucia poprzez buziaki? Czy jest to naturalne zachowanie czy może wyuczone i powielane przez kolejne pokolenia? Na wszystkie te pytania otrzymasz tutaj odpowiedź.

jak powinien wygladac pierwszy pocalunek z chlopakiem 58652bad

Dowiedzieliśmy się, iż całowanie się nie jest rzeczą tak powszechną jak się nam może wydawać. Do dziś istnieją pewne kultury, w których nie ma miejsca na pocałunek. Tym samym wywnioskować można, że nie jest to zjawisko wrodzone czy intuicyjne. Istnieje kilka tez dotyczących pochodzenia pocałunku.

  • „karmienie poprzez pocałunek” – w pewnych kulturach matki przekazują pokarm swoim maluszkom z ust do ust;
  • pielęgnacja – bazując na teorii ewolucji człowieka, który wedle niej pochodzi od małpy, naukowcy wysunęli wniosek, iż pocałunki również wyewoluowały z procesów wzajemnej pielęgnacji. Jako przykład można podać często spotykane i obserwowane sytuacje kiedy zwierzęta, np. kot, liżą się nawzajem w geście zarówno pielęgnacji jak i okazania przychylnych uczuć;
  • nauka – oczywiste jest, że całujemy się ponieważ najzwyklej w świecie sprawia nam to przyjemność. Na naszych ustach bardzo gęsto rozłożone są zakończenia nerwowe, co sprawia że są one jednym z najbardziej wrażliwych organów w ciele człowieka. Przy zetknięciu warg dwóch osób neurony powodują uczucie przyjemności, podniecenia, przyspieszając rytm serca i przepływ krwi.

Co niesie ze sobą pocałunek?

Niektórzy twierdzą, że tzw. francuski, intensywny, długi pocałunek wykorzystuje nie tylko sam język, ale również używa wielu mięśni twarzy, które w wyniku regularnych ćwiczeń mogą odmłodzić twarz. Ponadto taki pocałunek może sprzyjać odchudzaniu, ponieważ w trakcie minuty spalasz średnio 2 kalorii oraz DWUKROTNIE przyspieszasz swój metabolizm!
Jeśli całujesz się z osobą, na której Tobie zależy, zwiększa się również dobre samopoczucie oraz całe Twoje ciało czerpie z tego przyjemność.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest