Czy po miesiącu korzystania ze steppera widać efekty?

Stepper to idealne urządzenie do samodzielnych ćwiczeń w domowym zaciszu, nawet podczas oglądania telewizji. Trening na nim nie jest zbyt wymagający i męczący, technika jego wykonywania przypomina wspinanie się po schodach. Do tego w łatwy i przyjemny sposób pozwala na wykonanie treningu aerobowego, który jest szczególnie pomocny przy odchudzaniu. Z tego względu wiele osób decyduje się na ćwiczenia z użyciem tego urządzenia, z nadzieją na uzyskanie zadowalających efektów w stosunkowo krótkim czasie.

Jakie efekty dają ćwiczenia na stepperze?

Jako, że tego typu aktywność zaliczana jest do treningu aerobowego, pozwala ona na spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie pozbycie się nadprogramowych kilogramów. Angażowane na stepperze dolne partie ciała, takie jak pośladki, uda, łydki oraz brzuch ulegają wyszczupleniu i ujędrnieniu, dodatkowo znika uciążliwy cellulit, a skóra zyskuje utraconą elastyczność. Taki trening wpływa również na wzmocnienie mięśni, jednak nie powoduje ich nadmiernego wzrostu, więc idealnie nadaje się dla kobiet, które boją się wykształtowania u siebie mocno zarysowanej tkanki mięśniowej.

Efektem ćwiczeń jest dodatkowo poprawa kondycji fizycznej, dotlenienie organizmu oraz polepszenie nastroju, ponieważ w trakcie aktywności fizycznej wytwarzają się endorfiny, tak zwane hormony szczęścia. Dzięki nim ciało rozluźnia się i relaksuje, co pozwala na rozładowanie skumulowanego w ciągu dnia stresu.

indeks 1

Kiedy można spodziewać się efektów?

Pierwsze efekty ćwiczeń z użyciem steppera zaczynają być widoczne stosunkowo szybko. Jednak trzeba wykonywać je regularnie, przez minimum 30 minut dziennie, co najmniej trzy razy w tygodniu. To niezwykle ważne! Najlepsze efekty uzyskasz ćwicząc co dwa lub trzy dni. Takie przerwy pozwolą na regenerację organizmu. Nie bez znaczenia jest również prawidłowa technika wykonywania ćwiczeń. Dzięki temu szybciej uzyskasz zamierzony cel.

Przed przystąpieniem do treningu zawsze pamiętaj o pięciominutowej rozgrzewce lub krótkim rozciągnięciu się, a podczas ćwiczeń trzymaj wyprostowane plecy ze ściągniętymi łopatkami, wykonuj głębokie wdechy i wydechy oraz staraj się utrzymać puls na stale wysokim poziomie. Warto włączyć do tego zdrową dietę, bo na nic zdadzą się ćwiczenia kiedy w międzyczasie będziesz objadać się wysokokaloryczną i mocno przetworzoną żywnością. Kiedy wprowadzisz w życie te kilka prostych zasad, już po miesiącu zauważysz pierwsze efekty.

Jak więc widać, ćwiczenia na stepperze to skuteczny i dość szybki sposób na poprawę swojej sylwetki. Jeśli masz możliwość rozpoczęcia na nim ćwiczeń, to nie zastanawiaj się długo, tylko ruszaj na trening!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest