Czy golf pozwoli Ci schudnąć?

golf i chudnięcie

Wiele osób szuka odpowiedniej aktywności fizycznej, która oprócz sprawiania im przyjemności oraz dostarczania frajdy, pozwoli im również zrzucić zbędne kilogramy. Jedną z aktywności fizycznych, które w ostatnim czasie zyskują na popularności jest gra w golfa. Jednak czy golf to dobry sposób na odchudzanie? Fakty, które zaraz przedstawimy wskazują na to, że jak najbardziej tak.

Golf – wbrew pozorom sport dla aktywnych

Podczas gry w golfa każdy zawodnik sporo się porusza. Co więcej, osoby grające w tę grę doskonale wiedzą, że potrafi ona być męcząca również ze względu na panujące ciepłe warunki atmosferyczne. A im cieplej, tym organizm również pracuje na wyższych obrotach i wykorzystuje więcej energii. Dlatego już sam pobyt na polu golfowym w upalne dni sprzyja procesowi odchudzania. Dokładając do tego grę oraz częste poruszanie się podczas każdej rundy gry w golfa, jak najbardziej można schudnąć i zrzucić zbędne kilogramy.

Spalanie kalorii podczas gry

Podobnie jak każda inna aktywność fizyczna, tak samo gra w golfa pomaga spalić kalorie. Podczas gry w golfa, każdy zawodnik dość sporo przemieszcza się po polu golfowym. W ten sposób organizm wykorzystuje energię i spala kalorie. To oczywiście przyczynia się do zwiększonego wydatku energetycznego, co powoduje większe zapotrzebowanie na kalorie, co w konsekwencji prowadzi do spalania tłuszczu. Jako ciekawostkę dodamy, że jedna runda w golfa potrafi spalić od 300 do 600 kalorii. Liczba spalonych kalorii zależna jest od wagi i wzrostu danej osoby, czy też intensywności gry.

Gra w golfa – czy naprawdę można schudnąć?

Osoby, które chcą schudnąć poprzez grę w golfa, tak naprawdę powinny skupić się na samej grze, a proces spalania tłuszczu i w konsekwencji zrzucania zbędnych kilogramów będzie toczył się samoistnie. Warto jednak wiedzieć, jak zacząć z grą w golfa. O czym więc warto pamiętać?

  1. Znalezienie pola golfowego – to podstawa, aby mieć gdzie grać. Obecnie w Polsce znajduje się coraz więcej takich miejsc, w których bez problemu można oddać się swojej pasji.
  2. Zakup niezbędnego wyposażenia – sprzęt do gry w golfa wcale nie musi być kosztowny. Na rynku znajdziemy dobre piłeczki golfowe i akcesoria, które pozwolą nam na regularną grę na polu golfowym.
  3. Nauka podstaw golfa – aby bezpiecznie i komfortowo spalać kalorie podczas gry w golfa, przede wszystkim powinniśmy nauczyć się techniki uderzania kijem w piłkę. Ułożenie kija i odbicie piłki to podstawy, aby móc zacząć myśleć o grze.
  4. Systematyczność i wytrwałość – podczas nauki gry w golfa, jak i podczas próby odchudzania się przez grę w golfa, na pewno powinniśmy wykazywać się systematycznością i wytrwałością. Systematyczność jest niezbędna, aby ciągle spalać kalorie, z kolei wytrwałość konieczna, aby ciągle poprawiać swoją grę oraz nie poddawać się w trudnych momentach z powodu lenistwa.
  5. Szlifuj technikę i ciągle stawiaj sobie coraz wyższe cele – po opanowaniu podstawowej techniki gry w golfa nie możemy spoczywać na laurach. Warto stawiać sobie coraz wyższe cele, aby zwiększać swoje umiejętności. To również przełoży się na motywację, a w konsekwencji na wytrwałe dążenie do celu w temacie odchudzania i spalania tłuszczu z ciała.

 

Wpis gościnny.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest