Ćwiczenia z noworodkiem-czyli, na jakie ćwiczenia postawić, aby wrócić do formy?

Bez wątpienia okres macierzyństwa to najpiękniejszy czas, w życiu każdej kobiety. Jeśli jesteś mamą, doskonale zdajesz sobie sprawę, jak wiele uwagi poświęcasz malcowi oraz zdajesz sobie sprawę, z mnóstwa obowiązków, które spoczywają na Twoich barkach.

Często od niejednej z mam, słyszałam o braku czasu dla samej siebie, choć spotykałam także, kobiety, które czas spędzały, zarówno ze swoją pociechą, jak i na swoich ulubionych czynnościach, które były rutyną, zanim na świecie pojawiło się dziecko.

W jaki sposób ćwiczyć z noworodkiem?

Na pewno w tej kwestii z pomocą przychodzą nam trenerzy personalni na siłowni, którzy odpowiednio dopasowują programy dla młodych mam. Są to najczęściej ćwiczenia na macie czy łączone zajęcia na sali. Warto zapoznać się programami, przygotowanymi przez Ewę Chodakowską oraz, coraz bardziej popularnego – Daniela Kuczaja, rozpoznawalnego jako Qczaj. Śledząc Instragram, gwiazd fitness, na pewno znajdziesz program, dedykowany dla Ciebie bądź zjazd ćwiczących mam.

Nie jest to jednak jedyny sposób, pomyśl sama, jak dużo czasu spędzasz na spacerach. Ćwiczenia z wózkiem, to także, świetne rozwiązanie. Poniżej kilka propozycji:

  • Szybki marsz z wózkiem – jeśli droga jest płaska, a Twój malec uciął sobie ‘spacerową drzemkę’, spokojnie możesz przyspieszyć. Wykonuj długie kroki, idź energicznie, kolejno zwalniaj. Zastosuj przykładowo układ – pięć minut szybkiego tempa, dwie minuty wolniejszego.
  • Przysiady przy wózku -są idealnym sposobem, jeśli jesteś w parku, ramę wózka, potraktuj, jako swój równoważnik. Zmieniaj style przysiadów – wąskie, szerokie, z wymachem nogi w tył lub przód, pulsujące. Pamiętaj, że już kilka serii dziennie, może powodować u Ciebie wspaniałe efekty.
  • Zatrzymaj się – wykonuj pajacyki, pompki z podporem, wymachy nóg, kilka serii brzuszków, szybki bieg w miejscu. Skomponuj swoje ulubione ćwiczenia i kolejno, powtarzaj seriami.

Poszukaj zajęć dla mam

Jeśli nie masz w sobie motywacji czy samozaparcia lub potrzebujesz postawienia ‘pierwszego kroku’ w towarzystwie, możesz znaleźć zajęcia dla mam. Zazwyczaj są organizowane na większych siłowniach, prowadzone przez trenera.
Drugą opcją są spotkania, które odbywają się w parkach. Potrzebna jest Ci tylko mata do ćwiczeń i chęci. Bez większych problemów znajdziesz wiele takich grup na facebooku czy forach internetowych dla mam.

Jak widzisz opcji jest mnóstwo, przełam się, mimo zmęczenia i wielu obowiązków. Powrót do formy, zapewni Ci dużo więcej endorfin, a ćwiczenia wraz z dzieckiem, staną się czystą przyjemnością, nie musisz z niczego rezygnować.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest