Ćwiczenia siłowe by rzeźbić i spalać

Do tej pory ćwiczenia siłowe były uważane za te spalające bardzo mała ilość kcal. Wszelkie badania dotyczące spalania kalorii były wykonywane w założeniu ćwiczeń aerobowych. Jednak naukowcy z Uniwersytetu w Arizonie przeprowadzili badania uwzględniając w nich fakt, że ćwiczenia siłowe są wysiłkiem anaerobowym.

Jak wykonywać poprawnie ćwiczenia?

Takie wysiłki pochłaniają bardzo dużą ilość energii – podczas jednej minuty ćwiczeń to aż 8- 9 kcal. Najczęściej takie treningi robi się w seriach z określoną liczbą powtórzeń i przerwami pomiędzy seriami. Wiadomo, że nie trwają one tak długo jak bieg, jazda na rowerze czy pływanie. Mowa tu o ćwiczeniach ze średnim obciążeniem, gdzie w serii robimy 8-10 powtórzeń bez problemu. Po takich treningach nasz metabolizm wchodzi na wyższe obroty i pracuje na nich jeszcze dłuższy czas po zakończonym treningu, czyli nadal spalasz kcal.

Zanim zaczniesz ćwiczyć z obciążeniem rozgrzej się by uniknąć kontuzji. Podnosząc ciężary, czy ćwicząc na przyrządach dbaj po poprawne ustawienie sylwetki. Źle wykonywane ćwiczenia nie tylko nie przyniosą pożądanych efektów, ale mogą przyczynić się do powstawania kontuzji.

Pamiętaj ćwiczenia z obciążeniem są bardzo ważne, ponieważ zwiększają ilość tkanki mięśniowej, która nie tylko jest odpowiedzialna za spalanie, ale również wzmacnia nasze stawy i układ kostny, co zapobiega późniejszym urazom. Jeśli chcesz schudnąć nie możesz ograniczać swojego treningu tylko do biegu. Musisz ćwiczyć ogólnorozwojowo. Trening ze średnim obciążeniem wysmukla i rzeźbi sylwetkę, a wyrzeźbione ciało wygląda seksownie.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *