„Nożyczkami przetnij brzuszek świeczki!”- tylko jedno zdanie dzieli Cię od wysmuklenia dolnych partii mięśni brzucha. Jak to możliwe? Surrealistyczne, na pierwszy rzut oka, zalecenie zawiera trzy ćwiczenia, które skupiają się wokół mięśni: skośnego wewnętrznego brzucha, prostego, oraz piramidowego.
Spis treści
Jakie ćwiczenia wybrać na mięśnie dolnych partii brzucha
Po stoczeniu ciężkiej walki ze złymi nawykami i nieregularnym spożywaniem posiłków, nocnym podjadaniem i wielu starciach, które przegrałaś, w końcu przyszedł czas na sukces. Nie było łatwo, czekoladki do tej pory słodko się uśmiechają, ale wiesz, że nie możesz się poddać. Dlaczego?- bo Twoje wyniki badań uległy znacznej poprawie, mieścisz się w sukienkę ze studniówki, a wszyscy wokół Cię komplementują. Czujesz, że straciłaś ciężar nie tylko fizyczny, ale również psychiczny, a to wszystko w momencie, kiedy przestałaś wierzyć w cuda. Żadne ćwiczenia, przyrządy czy tybetańskie techniki nie pomogą bez przeprowadzenia generalnego „remanentu” spiżarni. Na nic zdadzą się mikstury, herbaty odchudzające, jeśli zagryza się je pączkami. Twoją podstawą jest dieta.
Zawsze w tej samej kolejności, czyli na drugim miejscu, powinny znaleźć się ćwiczenia. Najlepsze są zestawy mieszane, od krótkiej tabaty po długie treningi wytrzymałościowe, choć jest to kwestia bardzo indywidualna i wymaga obserwacji własnego ciała.
W momencie, w którym Twoje wysiłki stają się coraz bardziej widoczne- sylwetka nabiera smukłego wyglądu, skóra jest jędrniejsza- na pierwszy plan wychodzą miejsca, które wymagają szczególnej uwagi ze względu na nierównomierny rozkład tkanki tłuszczowej oraz cięższe się jej pozbycie. Jedną z takich okolic są dolne partie brzucha. Poniższe trzy ćwiczenia, przy regularnym wykonywaniu sprawią, że walka o lepszy wygląd i zdrowie zakończone będą sukcesem.
3 ćwiczenia na mięśnie dolnych partii brzucha
1. Nożyce
Pozycja wyjściowa: leżenie tyłem, ramiona wzdłuż tułowia, kończyny dolne uniesione, stawy biodrowe zgięte pod kątem około 30 stopni, stawy kolanowe wyprostowane.
Ruch: naprzemienne i jednoczesne przyciąganie kończyn w przeciwnych kierunkach, przypomina cięcie papieru nożyczkami.
Powrót do pozycji wyjściowej.
Liczba powtórzeń: 30
2. Brzuszki
Pozycja wyjściowa: leżenie tyłem, ramiona wzdłuż tułowia lub ręce ułożone pod głową, kończyny dolne wyprostowane (!)
Ruch: uniesienie tułowia do kąta około 45 stopni.
Powrót do pozycji wyjściowej
Liczba powtórzeń: 20
3. Świeca
Pozycja wyjściowa: leżenie tyłem, ramiona wzdłuż tułowia.
Ruch: uniesienie kończyn dolnych wraz ze stawami biodrowymi do pozycji pionowej.
Powrót do pozycji wyjściowej.
Liczba powtórzeń: 10