Ćwiczenia Callanetics – na czym polegają, efekty i opinie

Callanetics zestaw ćwiczeń dla osób, które chcą schudnąć, a także poprawić swoją kondycję fizyczną i samopoczucie, ale nie przepadają za wyczerpującymi treningami na siłowni.

Ćwiczenia Callanetics – na czym polegają?

Callanetics ćwiczenia – polegają na ciągłym napinaniu mięśni coraz mocniej oraz wytrzymywaniu w danej pozycji przez określoną liczbę sekund. Callanetics ćwiczenia są intensywne, dlatego w przypadku osób, które nie ćwiczyły od dawna, nie zaleca się rozpoczynania od całego treningu. Warto na początku skonsultować się z trenerem, aby dobrał odpowiednie ćwiczenia. Jedna z zalet ćwiczeń callanetics jest to, że do wykonania ćwiczeń nie są wymagane żadne, dodatkowe przyrządy, a także możesz wykonywać te ćwiczenia w dowolnym miejscu.

Efekty ćwiczeń Callanetics

Bardzo szybko widoczne są efekty ćwiczeń callanetics. Pierwsze efekty dostrzeżemy już po 10 godzinach ćwiczeń. Polepszy się nasze samopoczucie, sylwetka zaczyna się wyszczuplać, całe ciało wygląda zdecydowanie młodziej. Brzuch zaczyna się modelować, także ćwiczenia callanetics wyszczuplają uda i podnoszą pośladki oraz likwidują cellulit.
Znaczna większość osób, decyduje się na tą metodę ćwiczeń ze względu na szybkie efekty odchudzające. Zdarza się, że waga u osób ćwiczących callanetics stoi w miejscu przez wiele tygodni, chociaż bardzo wyraźnie widać, że takie partie ciała, jak brzuch i uda są zdecydowanie szczuplejsze. Ćwiczenia callanetics przyspieszają metabolizm i redukują tendencję do odkładania się masy tłuszczowej, nie gwarantuje to jednak szybkiej utraty wagi. Dzięki wzmacniającym mięśnie ćwiczeniom, sylwetka pięknie się modeluje.

Na co wpływają ćwiczenia Callanetics?

Seria ćwiczeń wzmacniających poprawia elastyczność mięśni i koordynację ruchową. W czasie jednej sesji mięśnie są rozgrzewane, wzmacniane i rozciągane, co zapobiega nadmiernej rozbudowie tkanki mięśniowej, a regularne treningi zwiększają siłę i dodają energii. Dlatego warto spróbować tego zestawu ćwiczeń, jeżeli nie znaleźliście jeszcze nic odpowiedniego dla siebie albo szukacie czegoś nowego.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest