Cuban press – ćwiczenie, które wzmocni Twoje barki!

Barki to część ciała każdego z nas, na którą trzeba zwrócić uwagę podczas wykonywanych treningów i ćwiczeń. Takie działanie szczególnie zalecane jest dla mężczyzn, którzy dzięki wyćwiczeniu tej partii mogą stać się bardziej męscy. Jednak trzeba pamiętać o tym, aby nie doprowadzić do przetrenowania tych mięśni. Bowiem może mieć to dla nas przykre konsekwencje. Jednym z polecanych ćwiczeń, przyczyniających się do wzmocnienia barków jest cuban press – sprawdź jak je poprawnie wykonywać oraz jakie korzyści można dzięki nim osiągnąć!

Na czym polegają ćwiczenia cuban press?

Cuban press to ćwiczenie angażujące przede wszystkim tak zwane mięśnie stożka rotatorów, mięśnie naramienne oraz mięsień czworoboczny. W Polsce trening ten określa się również mianem kubańskiego wyciskania. Ćwiczenie to jest jeszcze mało popularne, jednak szereg zalet jakie za sobą niesie skutecznie przekonuje do włączenia go w wykonywany trening. Cuban press skutecznie buduje i powiększa masę mięśniową barków. Jednocześnie nie wymaga korzystania z dużych obciążeń. Do jego wykonania przydają się przede wszystkim hantle i sztangi. Jednak, aby odpowiednio wykonać to ćwiczenie i cieszyć się z osiągniętych efektów niezbędne jest zapamiętanie kilku podstawowych zasad. Pozycja wyjściowa przy cuban press to stabilna, wysportowana sylwetka i ustawienie ciała w delikatnym rozkroku. Rozpocząć trzeba od trzymania hantli wyprostowanymi rękami na wysokości ud. Kolejny krok to uniesienie ich na wysokość, w której będą one ułożone równolegle do podłoża. Na tym etapie trzeba pamiętać o szerokim prowadzeniu łokci. Następnie hantle trzeba unieść powyżej poziomu łokci i unieść ciężar nad głowę. Zakończyć trzeba powrotem do ułożenia ciała w pozycji startowej.

Dlaczego warto wykonywać ćwiczenia wzmacniające barki?

Barki, to część ciała, którą warto utrzymywać w doskonałej kondycji. Przede wszystkim dlatego, że w codziennym życiu ułatwiają one wykonywanie wielu czynności. Sprawdź jakie jeszcze korzyści niesie za sobą trening cuban press oraz inne ćwiczenia, dzięki którym możesz wzmocnić swoje barki:

  • poprawiają proporcje ciała
  • sprawiają, że sylwetka jest bardziej wyprostowana
  • zwiększają tempo pływania
  • wzmacniają siłę mięśni
  • zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia kontuzji tej części ciała
  • zwiększają zakres ruchów oraz mobilność barków

Jednak trzeba pamiętać, że efekty ćwiczeń cuban press, które mają wzmocnić barki nie przychodzą od razu. Trening tych mięśni, dzięki którym mają zostać one ukształtowane, jest wymagający i trzeba poświęcić na niego odpowiednią ilość czasu. Niezbędne jest uzbrojenie się w cierpliwość i konsekwentne oczekiwanie na zmiany, jakie zajdą w naszym wyglądzie zewnętrznym. Istotne jest także dopasowanie częstotliwości, intensywności oraz stopnia zaawansowania ćwiczeń do indywidualnych możliwości fizycznych. To klucz do sukcesu!

Jak widzisz cuban press to interesujące ćwiczenie, które pozwala skutecznie wzmocnić Twoje barki – i to bez względu na to, czy jesteś mężczyzną, czy kobietą. Jeśli więc pragniesz popracować właśnie nad tą częścią swojego ciała powinieneś włączyć taki rodzaj ćwiczeń w swój trening. Bez dwóch zdań taka forma aktywności fizycznej okaże się dla Ciebie interesująca! Tym bardziej, że trening typu cuban press można wykonywać zarówno samodzielnie w domu, jak i na siłowni, przy skorzystaniu z profesjonalnego sprzętu, który jest tam dostępny. Sprawdź w praktyce jak wykonuje się te ćwiczenia i przekonaj się czy taka forma aktywności fizycznej Cię zainteresuje.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest