Couple Workout – Ty ćwiczysz, on ćwiczy, czemu nie trenować wspólnie?

Wspólne ćwiczenia wymuszają częsty dotyk, co zbliża i ociepla stosunki międzyludzkie.
Dodatkowo wspólne treningi są dla nas bardziej mobilizujące-  dopingujecie się nawzajem i zawsze łatwiej wytrwać nawet kiedy opadasz już z sił.

Co dają ćwiczenia razem?

Podczas wysiłku wydzielane są endorfiny, czyli hormony szczęścia. Kiedy jesteśmy szczęśliwi w towarzystwie drugiej osoby chcemy z nią spędzać więcej czasu, co cementuje związki. Poza tym kiedy lepiej poznasz drugą osobę niż kiedy jest spocona i zmęczona?

A po wspólnym bieganiu czy jeździe na rowerze, jest coś przyjemniejszego niż wspólny prysznic? W końcu trzeba sobie pomagać w myciu pleców.

40bb2a7e080199b165fb0250f827f5be
Workout-Couple-stretching
6abacda0b93f198451a252a037dc8335

Wiele badań potwierdza, że pary które razem uprawiają sport są bardziej zadowolone w związku oraz mają bardziej udane życie erotyczne. Kiedy jesteśmy zgrabni, szczupli, wysportowani, zyskujemy większą pewność siebie. Nie wstydzimy się siebie nawzajem, nie martwimy się, że podczas łóżkowych igraszek wypadnie gdzieś jakaś fałdka, dlatego jesteśmy bardziej odprężeni i mamy więcej przyjemności z seksu. Jesteśmy również bardziej świadomi swoich ciał i otwarci na nowe doznania.

Udowodniono, że jeśli jedna osoba w związku dba o siebie bardziej, to czuje się lepsza, bardziej atrakcyjna, często uważając tą drugą za gorszą. Prowadzi do kłótni i w końcu do rozpadu związku. Dlatego zamiast wypominać partnerowi dodatkowe centymetry zróbcie coś razem i nie chodzi tu o wspólne siedzenie przed telewizorem…wspólne bieganie, jazda na rowerze, ścianka wspinaczkowa, a po wszystkim wspólne gotowanie zdrowego obiadu. Czy nie brzmi to jak doskonale zapowiadający się weekend?

Ludzie żyjąc razem przejmują od siebie nawyki, dbajcie o to by były one dobre 🙂
Zarażajcie się sportem i zdrowym sposobem odżywiania 🙂

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest