Moc w burakach

Wszystkim są doskonale znane, ale przyjrzyjmy się bliżej co dobrego możemy w nich znaleźć.

Czerwone buraki są bogatym źródłem azotanów, które wpływają pozytywnie na naszą wydolność, a co tym idzie na jakość naszych ćwiczeń.

Powstający w ten sposób tlenek azotu, rozszerza naczynia krwionośne obniżające ciśnienie krwi. Naukowcy są pod ogromnym wrażeniem wyników z przeprowadzonych badań, wg których codzienne regularne picie 1 szklanki soku z buraków powodowało obniżenie ciśnienia krwi aż o 10 jednostek.

Betacyjanina- barwnik zawarty w buraku,  odpowiedzialny za jego purpurowy kolor, stymuluje procesy detoksykacji w wątrobie, czyli procesy odtruwające. Naukowcy z Uniwersytetu w Waszyngtonie udowodnili, że betacyjanina spowolniła  wzrost guzów u pacjentów z rakiem piersi i prostaty, co może świadczyć o właściwościach antynowotworowych.

Burak nazywany „Naturalną Viagrą” używany był już przez Rzymian w celu poprawy doznań seksualnych. Uwalniany tlenek azotu, rozszerzający naczynia krwionośnie, powoduje zwiększenie dopływu krwi do narządów płciowych, zwiększając doznania. Jest to mechanizm podobny do działania Viagry, którą kupuje się w aptece.

Jak większość warzyw, tak również buraki są bogatym źródłem w błonnik oraz zapobiegają zaparciom.

Tanie powszechne warzywo , a tyle cudownych właściwość, zwiększają wytrzymałość, zmniejszają uczucie zmęczenia, przyspiesza metabolizm. Niech burak będzie częstszym gościem w Twoim codziennym menu. Przygotowuj potrawy z burakiem, a jego sok może być również dodatkiem do wielu koktajli.

Przy pomocy soku z buraków możemy w łatwy sposób sprawdzić szczelność naszych jelit, wykonując bardzo prosty test . Zobacz test buraczkowy na szczelność jelit.

 

 

 

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest