Chcesz szybko poprawić swoją sylwetkę? Wykorzystaj trening EMS

Zgrabny i szczupły wygląd jest celem niejednej osoby. Większość z nas wie jednak, że poprawa sylwetki to zadanie, które wymaga czasu i wysiłku. Co jednak zrobić, jeśli chcielibyśmy przyspieszyć ten proces? Czy zawsze musi być tak długi? Zastanówmy się nad alternatywnymi metodami.

Jak pracuje ciało?

To pytanie warto zadać sobie na sam początek. Odpowiedź na nie może dać bowiem wyraźny obraz sytuacji i pomoc w zrozumieniu, dlaczego w przypadku tradycyjnych metod odchudzania i modelowania sylwetki wymagany jest dość długi czas.

Przede wszystkim włókna mięśniowe podczas intensywnej pracy (wysiłku) ulegają mikrouszkodzeniom. Następnie pojawia się proces ich regeneracji, który odpowiada za naprawę uszkodzeń, ale także rozwój mięśni. To dzięki temu spontanicznemu, naturalnemu procesowi przyrastają, a rzeźba ciała staje się coraz bardziej atrakcyjna.

Jednocześnie do swojej pracy mięśnie potrzebują energii, co przekłada się na zużywanie zapasów tkanki tłuszczowej (jeśli ktoś ją posiada). Oznacza to, że w czasie, w którym mięśnie rosną, niechciane fałdki będą powoli zanikać. Mięśnie wymagają także dostarczenia im odpowiednich innych składników odżywczych oraz tlenu. Proces ten dzieje się praktycznie samoistnie: ćwicząc, przyspieszamy metabolizm i przepływ krwi, dzięki czemu transport niezbędnych składników zajmuje mniej czasu i jest efektywniejszy.

Mobilizacja ciała bez przesadnie ciężkich ćwiczeń

Kiedy naszym zadaniem jest zrzucenie stosunkowo dużej ilość kilogramów oraz zbudowanie masy mięśniowej, proces ten polega na naprzemiennym tworzeniu mikrouszkodzeń i napraw. Jest to naturalny cykl, który wymaga odpowiedniego czasu, zarówno aby powstały uszkodzenia, jak i naprawiły się tkanki. Zazwyczaj wymaga także wykorzystania dużej siły lub bardzo długotrwałych i cyklicznych ćwiczeń w celu uzyskania odpowiednich mikrouszkodzeń, a także spalenia odpowiedniej ilości tłuszczu.

Trening EMS pozwala na zmobilizowanie tych partii mięśni, które stanowią 10 najważniejszych ich grup w organizmie. Dzięki elektrostymulacji o impulsie zbliżonym do tego, jaki przechodzi naturalnie przez układ nerwowy, mięśnie są mocniej pobudzone do pracy, jak przy intensywnym wysiłku, nawet jeśli taki nie występuje. Dzięki temu lekkie ćwiczenia w tym systemie mogą być skuteczniejsze, od ciężkich i wyczerpujących w klasycznym programie redukcji wagi i budowania masy mięśniowej.

Krótszy czas niezbędny do wypracowania odpowiedniej sylwetki

Trening EMS to przede wszystkim metoda pozwalająca na uzyskanie satysfakcjonujących wyników w krótkim czasie. Elektrostymulacja przyspiesza metabolizm, dzięki czemu tłuszcz spalany jest znacznie szybciej niż przy klasycznych ćwiczeniach. Jednocześnie następuje przyspieszenie przepływu krwi przez tkanki, co gwarantuje ich lepsze dotlenienie i odżywienie, a w konsekwencji – bardziej efektywną regenerację mikrouszkodzeń.

Dzięki temu wystarczy już kilka krótkich sesji EMS, odbywających się zaledwie raz w tygodniu, aby osiągnąć wyniki, na które inni pracują miesiącami. Jest to więc szczególnie atrakcyjna propozycja dla osób, które prowadzą aktywny i wymagający tryb życia. Jeśli do nich należysz, dzięki treningowi EMS nie będziesz musiał zmieniać swojego życia ani poświęcać niezliczonej ilości czasu na ćwiczenia. Wystarczy kilka sesji, abyś zauważył poprawę swojego wyglądu i kondycji. Przekonaj się sam, że to znacznie skuteczniejsza i szybsza metoda modelowania sylwetki niż klasyczny sport.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest