Buty na crossfit – jak wybrać te najlepsze?

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z crossfitem, czy też jesteś już bardziej zaawansowany, podstawą Twojego wyposażenia treningowego powinny być dobre buty. Intensywny i dynamiczny trening wymaga nie tylko doskonałej techniki wykonywania ćwiczeń, ale też odpowiedniej amortyzacji i stabilizacji. Do tego niezbędne jest solidne obuwie treningowe. Poniżej przedstawiamy przegląd najlepszych modeli.

Nike Metcon 6

Firma Nike od lat cieszy się renomą jednego z najlepszych producentów obuwia sportowego. I nie bez przyczyny. Marka od lat rozwija swoje technologie, opierając się na szczegółowych badaniach i testach. Buty do crossfitu z serii Metcon od lat cieszą się uznaniem użytkowników. Są doceniane przede wszystkim za wszechstronność – można w nich wykonywać wszystkie rodzaje ćwiczeń. Kluczowe dla powodzenia tego obuwia jest zastosowanie specjalnej technologii Flywire w śródstopiu. Pomaga ona utrzymać stopę na miejscu podczas ruchu, ale zapewnia równocześnie wystarczającą elastyczność, nie ograniczając zakresu ruchów. Dodatkowo solidna podeszwa doskonale amortyzuje i stabilizuje stopę, zapewniając też odpowiednią przyczepność. But pozostaje przy tym bardzo lekki, dzięki zastosowaniu specjalnej siateczki, która usprawnia też wentylację, zapewniając odpowiedni komfort podczas ćwiczeń.

Reebok Crossfit Nano X1

Kultowa marka obuwia od kilku sezonów proponuje nowe modele dla osób trenujących crossfit. Doskonałym przykładem są tutaj buty z serii Nano X1. Buty zostały zaprojektowane tak, by doskonale dopasowywać się do kształtu stopy i zapewniać jej odpowiednią stabilizację. Jedną z charakterystycznych cech jest wypukły profil podeszwy zewnętrznej. Taka konstrukcja wspiera użytkownika podczas podnoszenia, ćwiczeń z linami i innych sesji wymagających stabilności i przyczepności. Zastosowano tutaj specjalną amortyzację z pianki Floatride Energy, która odpowiada za sprężystość i pozwala na dynamiczny ruch – niezbędne w czasie wykonywania ćwiczeń.

Nike Romaleos 4

Ten model butów ma wieloletnią tradycję. Seria Romaleos 2 została pomyślana jako buty dla osób podnoszących ciężary. W nowej wersji, oznaczonej jako 4, buty z tej kolekcji mają bardziej uniwersalny charakter, łącząc funkcjonalność obuwia dla weightlifterów z potrzebami osób uprawiających crossfit. W konsekwencji otrzymujemy obuwie, które sprawdzi się w najbardziej wymagających warunkach. Nike Romaleos 4 zapewniają odpowiednie podparcie dla stopy. Zostały wyposażone również w specjalne paski w śródstopiu, które zabezpieczają stopę podczas intensywnych treningów. Na uwagę zasługuje też niebanalny design, wyróżniający buty Nike Romaleos 4 wśród innych dostępnych na rynku.

Jeśli szukasz profesjonalnego obuwia sportowego, butów do crossfitu lub innych dyscyplin sportowych, koniecznie zajrzyj na stronę https://unbrokenstore.com/, gdzie znajdziesz jakościową odzież i akcesoria treningowe.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest