Boostery testosteronu – czym są i czy warto je stosować?

Boostery testosteronu to preparaty stosowane przez mężczyzn w wieku powyżej 30 lat, którzy zauważyli zmniejszenie poziomu tego hormonu. Wśród pierwszych objawów niedoboru wyróżniamy: zmniejszone libido, pogorszenie się wyników treningowych czy ogólny spadek nastroju. Jeśli zmiana nawyków żywieniowych czy planu ćwiczeń nie pomaga warto zastanowić się nad regularną suplementacją testosteronu.
Dla wielu panów świadomość o niskim stężeniu najważniejszego hormonu kończy się popadaniem w kompleksy. Dlatego warto skorzystać z suplementacji boosterami testosteronu. Okazuje się, że z roku na rok stosowanie tych preparatów jest coraz bardziej popularniejsze. Co to takiego i czy warto je stosować, dowiecie się z naszego artykułu.

Czym są boostery testosteronu?

Boostery testosteronu to suplementy, których zadaniem jest podniesienie poziomu tego androgenu. W swoim składzie te preparaty zawierają przede wszystkim substancje pochodzenia naturalnego, są wolne od dopingu i nie wywołują skutków ubocznych. Do najbardziej popularnych składników boosterów, zaliczamy: żeń-szeń, witaminę B6, cynk, ekstrakt buzdyganka ziemnego i kozieradki pospolitej. Istnieją także produkty z dłuższym składem, jednak ich stosowanie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia.

Czy warto stosować boostery testosteronu?

Popularność tego rodzaju suplementów rośnie wśród osób aktywnych fizycznie. Ich regularne stosowanie ma wpływ m.in. na:

  • jakość treningów; większa motywacja przekłada się na wzmożoną pracę nad sylwetką,
  • wzrost popędu seksualnego,
  • zwiększenie ilość energii, która wpływa na częstotliwość i intensywność treningów,
  • szybszą regenerację, która sprzyja budowaniu umięśnionej sylwetki.

Suplementacja jest widoczna przede wszystkim w efektywności treningu. Nie oznacza to, że boostery są przeznaczone tylko i wyłącznie dla sportowców. Zaleca się, aby osoby narażone na zwiększony wysiłek fizyczny (np. w pracy) również przyjmowały tego rodzaju suplementy.

Warto podkreślić, że testosteron wpływa pozytywnie na zagęszczenie struktury kośćca, a także poziom siły mięśniowej. Silniejsze kości to mniejsze ryzyko kontuzji.

Istotnym skutkiem ich stosowania jest podniesienie libido, które przekłada się przede wszystkim na zwiększony popęd seksualny, ale także na wzrost pewności siebie.

Kto powinien stosować boostery testosteronu?

Suplementacja boosterami jest polecana mężczyznom w średnim wieku oraz starszym. Jednak okazuje się, że coraz częściej po tego rodzaju produkty sięgają osoby młode. Skąd taki wybór? Z pewnością jest on spowodowany pozytywnym wpływem na regenerację organizmu, a także na osiągane wyniki sportowe. Nie da się ukryć, że pozytywnie wpływają na psychikę. Mężczyzna z wysokim poziomem testosteronu jest pewny siebie i chętnie występuje w roli samca alfa.

O czym pamiętać podczas wyboru?

Sięgając po wszelkiego rodzaju preparaty, których zadaniem jest zwiększenie poziomu testosteronu we krwi, należy wybierać suplementy charakteryzujące się krótkim i naturalnym składem. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaki produkt będzie dla nas najlepszym wyborem, dobrym pomysłem jest konsultacja z lekarzem, poprzedzona badaniami określającymi poziom testosteronu.

Testosteron to podstawowy hormon odpowiadający za mięśnie. Stosowanie suplementów diety to idealny sposób na utrzymanie ciała w dobrej kondycji. Dzięki zwiększeniu poziomu tego androgenu we krwi ćwiczenia staną się efektywniejsze, spalanie tkanki tłuszczowej i gęstość kości zwiększy się, a przyrost masy mięśniowej nastąpi szybciej. Zaleca się, aby poziom testosteronu był nieco powyżej normy, już lekki niedobór może zaburzać gospodarkę hormonalną.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *