3 najlepsze aplikacje do biegania

Powodów, dla których warto rozpocząć bieganie jest wiele – poprawa kondycji, lepsza wydolność organizmu, obniżenie cholesterolu i oczywiście utrata zbędnych kilogramów. Co jednak zrobić, kiedy bieg zaczyna być monotonny i coraz trudniej znaleźć motywację. Najlepiej zainwestować w dobrą aplikację dla biegaczy. Którą wybrać? My sprawdziliśmy to za Ciebie i wybraliśmy trzy najlepsze.

3 najlepsze aplikacje do biegania

1. Endomondo Sports Tracker.

Dobra aplikacja wcale nie musi być płatna. Najlepszy przykład to Endomondo. Jej twórcy zadbali zarówno o biegaczy, jak i miłośników innych rodzajów aktywności, m.in. jazdy na rowerze, aerobiku czy też boksu. Aplikacja jest dostępna na rynku już od 2007 roku i nadal cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników. Umożliwia nie tylko monitorowanie czasu, tempa biegu i ilości spalanych kalorii. Inne, równie przydatne funkcje, to: bieżące informowanie o tętnie serca i czasu pozostałego do zakończenia biegu. Z bardziej szczegółowych funkcji warto również wymienić to, że dzięki aplikacji można dowiedzieć się ile kroków zostało pokonanych na minutę biegu. Endomondo zadbało również o dobrą motywację dla biegacza – dzięki możliwości połączenia aplikacji z mediami społecznościowymi, na bieżąco można śledzić wyniki aktywności innych biegaczy, jak również dzielić się własnymi przebytymi dystansami. Endomondo oferuje jeszcze więcej funkcji dostępnych w płatnej wersji premium.

2. Jog tracker

To rozwiązanie najbardziej spodoba się osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem i nie chcą zagubić się w wielości skomplikowanych funkcji. Darmowa wersja obejmuje proste informacje: trasę, pokonany dystans, czas biegu i ilość spalonych kalorii. Komunikator głosowy informuje o przebytej odległości, uaktywnia się średnio co 100 metrów. Jest
to z pewnością przydatna funkcja dla początkujących, ponieważ taka odległość jest dla nich wystarczająco długim treningiem. Tu również zadbano o motywujący element, za dobry bieg możesz otrzymać odpowiednio – brązowy, srebrny lub złoty medal, a swoim wynikiem możesz podzielić się w sieci bezpośrednio z aplikacji.

3. Nike + Run Club

To, co wyróżnia aplikacje to zdecydowanie jej przejrzysty i intuicyjny interfejs. Nike zadba nie tylko o dostarczenie Ci informacji dotyczących czasu trwania i prędkości biegu, ale także pozwoli cieszyć się treningiem przy ulubionej muzyce. W aplikację wbudowany jest odtwarzacz audio, dzięki czemu podczas biegu nie musisz już przełączać się co chwilę, by zmienić piosenkę. Wszystko jest w zasięgu jednego kliknięcia, a to ważne podczas aktywności. Dodatkowo możesz liczyć na specjalistyczne porady trenerskie i dostosowanie programu biegów do własnego poziomu. Sama aplikacja jest bezpłatna, jedynym warunkiem jej pobrania jest założenie konta, można zrobić to przez pocztę lub facebooka.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest