3 najlepsze aplikacje do biegania

Powodów, dla których warto rozpocząć bieganie jest wiele – poprawa kondycji, lepsza wydolność organizmu, obniżenie cholesterolu i oczywiście utrata zbędnych kilogramów. Co jednak zrobić, kiedy bieg zaczyna być monotonny i coraz trudniej znaleźć motywację. Najlepiej zainwestować w dobrą aplikację dla biegaczy. Którą wybrać? My sprawdziliśmy to za Ciebie i wybraliśmy trzy najlepsze.

3 najlepsze aplikacje do biegania

1. Endomondo Sports Tracker.

Dobra aplikacja wcale nie musi być płatna. Najlepszy przykład to Endomondo. Jej twórcy zadbali zarówno o biegaczy, jak i miłośników innych rodzajów aktywności, m.in. jazdy na rowerze, aerobiku czy też boksu. Aplikacja jest dostępna na rynku już od 2007 roku i nadal cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników. Umożliwia nie tylko monitorowanie czasu, tempa biegu i ilości spalanych kalorii. Inne, równie przydatne funkcje, to: bieżące informowanie o tętnie serca i czasu pozostałego do zakończenia biegu. Z bardziej szczegółowych funkcji warto również wymienić to, że dzięki aplikacji można dowiedzieć się ile kroków zostało pokonanych na minutę biegu. Endomondo zadbało również o dobrą motywację dla biegacza – dzięki możliwości połączenia aplikacji z mediami społecznościowymi, na bieżąco można śledzić wyniki aktywności innych biegaczy, jak również dzielić się własnymi przebytymi dystansami. Endomondo oferuje jeszcze więcej funkcji dostępnych w płatnej wersji premium.

2. Jog tracker

To rozwiązanie najbardziej spodoba się osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem i nie chcą zagubić się w wielości skomplikowanych funkcji. Darmowa wersja obejmuje proste informacje: trasę, pokonany dystans, czas biegu i ilość spalonych kalorii. Komunikator głosowy informuje o przebytej odległości, uaktywnia się średnio co 100 metrów. Jest
to z pewnością przydatna funkcja dla początkujących, ponieważ taka odległość jest dla nich wystarczająco długim treningiem. Tu również zadbano o motywujący element, za dobry bieg możesz otrzymać odpowiednio – brązowy, srebrny lub złoty medal, a swoim wynikiem możesz podzielić się w sieci bezpośrednio z aplikacji.

3. Nike + Run Club

To, co wyróżnia aplikacje to zdecydowanie jej przejrzysty i intuicyjny interfejs. Nike zadba nie tylko o dostarczenie Ci informacji dotyczących czasu trwania i prędkości biegu, ale także pozwoli cieszyć się treningiem przy ulubionej muzyce. W aplikację wbudowany jest odtwarzacz audio, dzięki czemu podczas biegu nie musisz już przełączać się co chwilę, by zmienić piosenkę. Wszystko jest w zasięgu jednego kliknięcia, a to ważne podczas aktywności. Dodatkowo możesz liczyć na specjalistyczne porady trenerskie i dostosowanie programu biegów do własnego poziomu. Sama aplikacja jest bezpłatna, jedynym warunkiem jej pobrania jest założenie konta, można zrobić to przez pocztę lub facebooka.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.