Gdzie szukać pracy jako dietetyk? Sprawdź w którym mieście jest najwięcej ofert

Gdzie szukać pracy jako dietetyk

Zawód dietetyka jest jednym z najszerzej poszukiwanych na dzisiejszym rynku pracy. Wzrastająca świadomość społeczna, która dotyczy zasad zdrowego żywienia, powoduje coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny. Z drugiej zaś strony wzrost ryzyka zachorowań na choroby cywilizacyjne sprawia, że bardzo duża liczba osób będzie potrzebowała konsultacji dietetycznej w najbliższej przyszłości.

Dobry dietetyk jest w stanie znaleźć angaż w wielu miejscach, nie tylko w klinikach czy poradniach. Przedstawiamy, gdzie szukać pracy jako dietetyk. Weryfikujemy listę ogłoszeń i sprawdzamy, w którym mieście występuje największe zapotrzebowanie na ten zawód.

W jakich miejscach można odnaleźć propozycje zatrudnienia jako dietetyk?

Praca jako dietetyk wymaga posiadania nie tylko rozwiniętej wiedzy naukowej, ale również umiejętności łatwego nawiązywania kontaktów. Wśród miejsc zainteresowanych zatrudnianiem dietetyków wyróżnia się m.in. placówki medyczne, szpitale, poradnie dietetyczne, szkoły, przedszkola, żłobki, sklepy specjalistyczne ze zdrową żywnością czy laboratoria. Dietetycy znajdują również zatrudnienie w klubach sportowych, klubach fitness, siłowniach, sanatoriach oraz innych miejscach, w których wymagana jest duża wiedza na temat wpływu diety na życie człowieka. Część osób kończących studia licencjackie lub magisterskie decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej w celu świadczenia porad dietetycznych. Wśród miejsc, w których warto szukać pracy jako dietetyk, wyróżnia się przede wszystkim:

  • portale internetowe i serwisy z ogłoszeniami o pracę,
  • strony www przedsiębiorstw żywnościowych i gastronomicznych,
  • urzędy pracy,
  • targi pracy,
  • lokalne ogłoszenia stacjonarne.

Metody zatrudnienia i miejscowości, w których dietetycy są najbardziej rozchwytywani

Bez wątpienia najbardziej korzystną możliwością jest poszukiwanie miejsca zatrudnienia drogą online. W Internecie znajduje się najwięcej ogłoszeń tego typu, posegregowanych również ze względu na miejscowość, w której poszukuje się pracowników. Część ofert zatrudnienia obejmuje także możliwość pracy zdalnej. W przypadku zawodu dietetyka jest to jak najbardziej możliwa forma zatrudnienia, choć nie jest tak powszechnie spotykana, jak m.in. w przypadku informatyków, grafików czy analityków. Dietetyk utrzymuje kontakt z klientem, a także sprawdza postępy w realizowaniu diety, wobec czego nie da się całkowicie ograniczyć bezpośrednich spotkań. Najwięcej zarobi dietetyk w Warszawie, który został zatrudniony na pełen etat w dobrze prosperującej, dużej firmie międzynarodowej. Praca w Warszawie wiąże się także jeszcze z jedną korzyścią, a mianowicie dużą liczbą ofert zatrudnienia. Obok Warszawy, także Kraków, Wrocław, Łódź czy Poznań są miejscami, w których zapotrzebowanie na dietetyków jest stosunkowo najwyższe. Także w mniejszych miastach można odnotować pewne zainteresowanie usługami dietetyków. Poszukiwani są m.in. dietetycy do klubów fitness, salonów wellness, asystenci dietetyczni czy dietetycy kliniczni.

Jak znaleźć dobrą pracę jako dietetyk?

Podejmując się starań o zatrudnienie, warto zwrócić uwagę nie tylko na formę pracy, ale również na zakres obowiązków. Równie istotnym czynnikiem będzie także wymiar pracy oraz jego forma. Część firm oferuje zatrudnienie bazujące na zasadach pracy hybrydowej. Oznacza to, że część dni dietetyk spędza w stacjonarnym gabinecie, np. przyjmując pacjentów, a część pracuje w warunkach domowych. Może być to atrakcyjny sposób zarobkowania, jeśli miejsce wykonywania pracy jest w sporej odległości od adresu zamieszkania. Najwyższe zarobki otrzymują osoby, które znalazły pracę w Warszawie. Nieco mniej zarabiają dietetycy w Krakowie, Gdańsku czy Szczecinie. Warto jednak zaznaczyć, że w mniejszych miastach panuje mniejsza konkurencja na rynku pracy, dlatego dobry specjalista jest w stanie szybko odnaleźć ciekawą ofertę zatrudnienia. Praca jako dietetyk wymaga szeregu predyspozycji interpersonalnych, dlatego istotne jest także miejsce pracy. Jedni wolą skupiać się na ustalaniu jadłospisów dla sportowców, dla pozostałych zaś ciekawym zajęciem może być praca z młodzieżą w wieku szkolnym.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest