Zielona kawa czy wspomaga odchudzanie? Sprawdzamy właściwości!

Kawa zielona zawdzięcza swój kolor naturalnej barwie ziarn, przed tradycyjnym ich paleniem. Również smak może bardziej przypominać ziołowy napój, niż czarną kawą, która to charakteryzuje się dużo intensywniejszym smakiem. Również skład związków, a co z tym związane właściwości zielonej kawy będą znacznie się różnić od znanej nam tradycyjnej formy kawy.

Zielona kawa- właściwości, a palona kawa- właściwości

Charakterystyczną różnicą między tymi dwoma rodzajami kaw jest obecność kwasów chlorogenowych, które to w znaczącej większości zanikają podczas palenia ziaren. Związki te są silnymi przeciwutleniaczami tak ważnymi dla naszego zdrowia ze względu na charakterystyczne właściwości przeciwzapalne, pozwalające zapobiegać m.in. powstawaniu nowotworów. Zielona kawa słynie z właściwości odchudzających. Korzystanie z niej jako suplementu dla utraty wagi jest powiązany w dużej mierze z kilkoma badaniami przeprowadzonymi na myszach. Badania te dowiodły, że u myszy, które spożyły wyciąg z zielonej kawy, znacznie ubyły na kawę. Nie mniej jednak warto wziąć pod uwagę, że badania przeprowadzenia na ludziach nie były już tak jednoznaczne.

Spożywanie zielonej kawy regularnie każdego dnia przez określony czasu może poprawić różne kwestie zdrowotne- takie jak korzystniejsza wartość cukru we krwi, jak również obserwujemy obniżone ciśnienie krwi. Ze względu na te właściwości rozważyć regularne picie tego napoju powinny osoby borykające się z nadciśnieniem oraz cukrzycą. Warto zaznaczyć, że zielona kawa bez względu na delikatny smak może zawierać nawet nieco więcej kofeiny, niż palona kawa, dlatego ciśnienie będzie się obniżało jedynie przy spożyciu niewielkiej ilości. W innym wypadku napój może działać na nasz organizm wręcz odwrotnie. Warto pamiętać, że zależność ta czasem nie dotyczy suplementów, które bywają bezkofeinowe, w tym wypadku możemy połączyć spożycie suplementu z czarną kawą bez obaw o nadmiar kofeiny. Innym z potencjalnych zagrożeń związanym ze spożywaniem dużej ilości zielonej kawy jest zmniejszona ilość wapnia w kościach. Nie mniej jednak badania te zostały przeprowadzone do tej pory jedynie na myszach. Przed potencjalnymi zagrożeniami powinna nas uchronić odpowiednia dawka napoju, jak wskazują badania spożywanie napoju dwa razy dziennie. Powinno związać się najkorzystniejszymi efektami, przy braku jakichkolwiek zagrożeń.

Zielona kawa – opinie

Opinie ekspertów, jak i osób, korzystających z tejże kawy bez żadnego wspomagania utraty wagi dietą są podzielone, co do jej właściwości. Nie mniej, jednak bez wątpienia mimo wszystko wypróbować ten sposób na odchudzanie, ponieważ może okazać się on skuteczny przy innych licznych korzyściach zdrowotnych dla funkcjonowania całego organizmu, co do których eksperci oraz autorzy badań są zgodni. Korzystne efekty pojawią się jedynie przy regularnym spożywaniu tego zdrowego produktu.

Zielona kawa — cena

Cena zielonej kawy może wąchać się w zależności od kraju pochodzenia, czy też tego, czy jest to kawa o jakimś specyficznym smaku. Zazwyczaj jednak za opakowanie dobrej jakości kawy zawierające 1 kilogram nie powinniśmy zapłacić więcej niż 30 zł. Bez wątpienia, jest to cena bardzo dobra w stosunku do kwoty, jaką wydamy na dobrą kawę czarną. Dla części osób świetną alternatywą może okazać się łykanie suplementów bezkofeinowych, zwłaszcza kiedy obawiają się zaburzeń snu, czy nastroju związanych z niekorzystnym oddziaływaniem nawet niewielkiej ilości kofeiny na ich zdrowie. W takim wypadku cena może być nieco wyższa, np.:. 16 zł za 250 gramów ziaren kawy.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest