Wybieramy dietę pudełkową

Kluczowym elementem skutecznego odchudzania się jest właściwie skomponowana dieta. Rzeczywistość nie pozostawia jednak złudzeń – żyjemy w czasach, kiedy wielu z nas brakuje czasu, a przy okazji również niezbędnej wiedzy, by gotować nie tylko smacznie, ale przede wszystkim zdrowo.

Na szczęście, wszystkim zabieganym z pomocą przychodzą diety pudełkowe. Po modny catering sięgają nie tylko znani z ekranów celebryci, ale i osoby zwyczajnie zapracowane, które chcą się zdrowo odżywiać. Dieta z dowozem, choć droższa od samodzielnego gotowania, ma wiele plusów. Jak działa? Jak wybrać najlepszą? O tym w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Catering dietetyczny – zdrowie w pudełku

W ostatnich latach popularność diet pudełkowych nieustannie rośnie. Stały się one niezwykle modnym sposobem odżywiania – zwłaszcza wśród osób, którym brakuje czasu na samodzielne przyrządzanie posiłków w domu. To właśnie z myślą o nich powstaje coraz to więcej firm, oferujących dobrze skomponowane, przyrządzane ze świeżych i dobrych jakościowo produktów posiłki, które każdego dnia trafiają pod adres wskazany przez klienta.

Catering to nie tylko niezwykła wygoda, ale przede wszystkim doskonały sposób na dostarczenie organizmowi potrzebnej mu energii i racjonalne pozbycie się nadprogramowych kilogramów. Poza tym, dieta pudełkowa doskonale sprawdzi się też w przypadku osób walczących ze zgubnymi nawykami żywieniowymi i tymi, które nie mają wystarczającej wiedzy o zdrowym jedzeniu. Choć abonament, w formie którego opłacana jest dieta w pudełku, może wydawać się wysoki, warto wziąć pod uwagę oszczędność czasu związaną z jej wykorzystaniem. Dzięki dostawie posiłków nie musimy tracić go na zakupy czy gotowanie.

Dieta pudełkowa – czym kierować się przy wyborze?

Diety pudełkowe mają niewątpliwie wiele zalet, które docenia powiększające się stale grono ich miłośników. Nie dziwi więc, że przybywa też samych firm cateringowych, zajmujących się dostarczaniem zamówionych posiłków. Wybór odpowiedniej diety to jednak nie lada wyzwanie. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by cieszyć się idealnie dopasowanym cateringiem dietetycznym!

Po pierwsze – zapotrzebowanie kaloryczne

Kluczowym czynnikiem, jaki warto wziąć pod uwagę przy wyborze diety pudełkowej, jest jej kaloryczność. To od niej zależy zarówno skuteczność diety, jak i nasze samopoczucie podczas jej stosowania. I tak, firmy specjalizujące się w cateringu dietetycznym, oferują swoim klientom diety dopasowane do potrzeb różnych grup odbiorców. Wśród nich znaleźć można między innymi diety 1000 i 1200 kcal, skierowane do osób chcących pozbyć się dodatkowych kilogramów.

Osobom, które stosowanie diety planują łączyć ze spacerami czy wizytami na siłowni raz czy dwa razy w tygodniu, polecane są diety 1500 kcal. Osoby intensywnie uprawniające sport powinny natomiast wybrać dietę o jeszcze wyższej kaloryczności. Oprócz zapotrzebowania na energię, przy wyborze diety warto pamiętać także o naszym wieku i trybie życie. W razie wszelkich wątpliwości pomocna może być konsultacja z dietetykiem. Źle dopasowana dieta grozi efektem jojo i problemami zdrowotnymi.

Po drugie – potrzeby żywieniowe

Obok kaloryczności diety równie ważne są nasze indywidualne potrzeby żywieniowe. W ofercie dostawców znajdziemy zarówno diety standardowe, sprzyjające odchudzaniu, jak i diety specjalnego przeznaczenia. Należą do nich choćby diety wegetariańskie, wegańskie, bezglutenowe, bezlaktozowe, paleo, DASH, dla diabetyków, dla kobiet w ciąży i nie tylko. Wszystkie one składają się z umiejętnie dobranych składników, po które bez obaw mogą sięgać osoby cierpiące na niektóre schorzenia czy mające określone poglądy.

Po trzecie – cena i jakość

Dobra dieta z dostawą to dieta skomponowana zgodnie z zasadami żywienia i z produktów wyróżniających się wysoką jakością. Zawarte w niej posiłki powinny być pozbawione wszelkich ulepszaczy, jak najmniej przetworzone, a biały cukier – tak groźny dla naszego zdrowia – zastąpiony naturalnymi słodzikami. W parze z jakością diety pudełkowej idzie zwykle jej cena. Koszt pojedynczego zestawu, w zależności od wariantu i kaloryczności diety, wynosi od 50 zł. W przeliczeniu na pełen miesiąc, koszt diety z dowozem oscyluje w granicach 1500-2000 zł. Za dietę od poniedziałku do piątku zapłacimy od 1000 do 1500 zł miesięcznie.

Po czwarte – opinie klientów

Kaloryczność, rodzaj czy cena diety to nie wszystko. Przed wyborem firmy, z którą zwiążemy się umową abonamentową, pod uwagę weźmy także opinie jej dotychczasowych klientów. Tych warto szukać zarówno w internecie, jak i wśród znajomych – kto wie, być może oszczędzimy sobie w ten sposób czasu i straty pieniędzy. W końcu nawet najpiękniejsze zdjęcia na stronie firmy zdadzą się na nic, jeśli dostarczane przez nią posiłki będą niesmaczne lub nieświeże. Od korzystania z cateringu skutecznie zniechęcić mogą nas niepochlebne zdania o jakości obsługi czy realizacji dostawy.

Po piąte – częstotliwość dostawy

Na koniec, choć nie najmniej ważna, częstotliwość dostaw. Dieta pudełkowa trafia o poranku pod adres wskazany przez klienta. Dzięki niej, każdego dnia otrzymujemy kompletny zestaw posiłków. To spore udogodnienie zwłaszcza w tygodniu, ale jeśli weekendy mamy wolne, dostawa może okazać się niepotrzebna. Zwłaszcza, jeśli możemy w tym czasie sami gotować lub wyjeżdżamy za miasto, więc i tak nie jesteśmy w stanie z niej skorzystać. W tej sytuacji lepszym wyborem będzie catering pudełkowy wyłącznie na dni od poniedziałku do piątku. Rezygnując z diety w weekend musimy liczyć się natomiast z koniecznością zaplanowania posiłków i zrobienia niezbędnych zakupów.

Gdzie szukać diety pudełkowej?

W poszukiwaniu diety idealnej pomocna może okazać się porównywarka cateringów – cateromarket.pl. Rozbudowana wyszukiwarka pozwala na przeglądanie setek ofert w ponad 300 miastach całej Polski. Dostępne diety z dowozem filtrować można pod względem kaloryczności, potrzeb żywieniowych czy okresu dostarczania diety pudełkowej.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *