Dieta Nowaka czyli odchudzanie z elementami fizjologii i biochemii

W księgarniach półki uginają się od książek nawiązujących do zdrowego żywienia, diet i złotych środków na zrzucenie zbędnych kilogramów. Odchudzanie system Nowaka z elementami fizjologii i biochemii – to książka o nieco skomplikowanym tytule. Jednak nic co jest w niej zwarte nie przekracza ludzkie możliwości.

Główna idea zamysłu Nowaka

Autor książki obala mit stosowania restrykcyjnych diet. Nie oferuje również sposobu na schudnięcie natychmiast. Wręcz przeciwnie – jest zwolennikiem racjonalnego i zdrowego odżywiania. Autor tłumaczy na czym polegają mechanizmy biochemiczne i jak zachodzi do spalania tkanki tłuszczowej. W porównaniu do innych książek i sposobów odchudzania można znaleźć porady, które warto wprowadzić do diety na całe życie. System Nowaka zapewnia utrzymać sylwetkę w świetnej formie na zawsze. Jednak trzeba stosować się do zaleceń napisanych w książce.

Zasady stosowania diety

W poradniku można znaleźć podstawy żywienia i dietetyki, które wprowadzają czytelnika w zasady zdrowego spożywania posiłków. Nie proponuje żadnych znanych na rynku diet. Namawia i zaleca do aktywności fizycznej, żeby służyła nam ku zdrowiu. Zanim zacznie się racjonalne odżywianie – autor tłumaczy na czym polega otyłość i co odpowiada za proces tycia. Co jest ważnym aspektem, gdyż wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z pewnych czynników, które zwyczajnie szkodzą. Z książki można również się dowiedzieć czym jest podstawowe zapotrzebowanie energetyczne, współczynnik BMI i definicje metabolizmu. To wszystko ma służyć pogłębieniu wiedzy i wprowadzeniu w życie. Po przestudiowaniu teorii autor ukazuje piramidę żywienia opracowaną przez Instytut Żywności i Żywienia. Sedno odchudzania powinno opierać się właśnie na tej piramidzie, która uznawana jest za różnorodnie przygotowaną do spożywania. Poleca m.in. spożywanie 5 posiłków, odpowiedni procentowy udział poszczególnych składników pokarmowych w diecie oraz nacisk na rolę właściwej podaży błonnika i płynów każdego dnia. System Nowa nie jest zatem dietą cud, lecz sposobem odżywiania zgodnym z zaleceniami IŻŻ na rok 2012.

Warto podkreślić, iż ważną rolę odgrywają zioła tj.mniszek lekarski, mięta pieprzowa, koper włoski, melisa ,papryczka chili i czosnek, krótko opisując ich pozytywny wpływ na organizm i skład ciała.

Książki Zbigniewa T. Nowaka i kilka słów o.. 1

Jak jest odbierana przez ludzi – wady i zalety

Wiedza w książce jest łatwa do przyswojenia. Dlatego polecana jest każdemu kogo przerasta ogromna ilość informacji w internecie. Wprowadzenie do życia porad Nowaka – można uznać za przyjemną, bez presji decyzją o zmianie życia. Zdecydowanym plusem jest brak efektu jojo, gdyż przy racjonalnym odżywianiu i poznaniu wszystkich technik – nie narażamy się na powrót do poprzedniej sylwetki. Dla wielu niestety minusem może być brak szybkich efektów. Choć aktualnie wielu dietetyków i trenerów personalnych namawia również do podobnej taktyki odżywiania, o której mówi książka – System Nowaka czyli odchudzanie z elementami fizjologii i biochemii. System Nowaka to zdecydowani książka, która powinna znaleźć się na naszej półce. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że dzięki niej nie staniemy się ekspertami w sprawach odchudzania i nie da odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące prawidłowego żywienia.

Czy piramida żywienia jest skuteczna?

Aleksander Nowak twierdzi, że żadne cud diety nie istnieją. Wszystko zależy od naszego nastawienia i systematyczności. Czy wprowadzimy informacje zaproponowane przez autora do naszego życia – zależy tylko od nas. Co też tyczy się zrzucenia zbędnych kilogramów i utrzymaniu wagi, która z czasem powinna spadać i się unormować.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest