Shaker do koktajli – niezbędnik osób fit

Według najnowszych badań słynne płatki kukurydziane na mleku wcale nie są najlepszym pomysłem na śniadanie. Podobnie ma się rzecz z kanapkami z szynką i poranną kawą, ponieważ mogą wpływać negatywnie na organizm. Okazuje się, że na rozpoczęcie dnia, w którym czeka nas wiele godzin pracy, nie jest potrzebna bomba kaloryczna. Wystarczy dostarczyć organizmowi odpowiedniej dawki błonnika, witamin, minerałów i antyoksydantów. Idealnym rozwiązaniem są koktajle.

Jak prawidłowo zadbać o swoją figurę?

Przede wszystkim należy zmienić dotychczasowe nawyki żywieniowe. Wprowadzenie do diety koktajli energetycznych, czyli płynnych lub półpłynnych przekąsek, całkowicie zastępuje potrzebę podjadania między posiłkami słodyczy, zapiekanek, frytek, czy innych niezdrowych produktów. W chwilach większego zapotrzebowania na energię wystarczy tylko sięgnąć po shaker do koktajli i przygotować sobie odpowiedni napój.

zdrowy shake przepisy1.Shake poranny

Na rozpoczęcie dnia, zamiast tradycyjnego śniadania lepiej sporządzić smaczny koktajl energetyczny. Można go przygotować za pomocą shakera, wykorzystując świeże owoce i warzywa. Aby był w pełni wartościowy, dodajemy do niego mleko, kasze, płatki owsiane, otręby, orzechy itp. – zgodnie z naszym upodobaniem smakowym.

2.W ciągu dnia

W pracy, zamiast tradycyjnych kanapek, batoników z automatu, czy chińskich zupek, można z powodzeniem spożywać odpowiednie małokaloryczne przekąski, przygotowane wcześniej w domu – smaczne i lekkostrawne. Można je bez problemu zapakować w pojemny lunch box. W artykule: „Jak wykonać szybkie przekąski do pracy – 5 przepisów na fitness lunch box” znaleźć można ciekawe propozycje menu do wykorzystania.

3.Shake sportowy

Każdy, kto dba o dobrą formę, powinien oprócz odpowiedniej aktywności fizycznej, zadbać także o właściwą dietę. Zarówno przed, jak i po treningu warto dostarczyć organizmowi zastrzyku potrzebnej energii, w postaci przygotowanego przez siebie koktajlu, który również doskonale nawodni organizm. Sporządzamy go na bazie owoców i warzyw, bez dodatku cukru.

Shaker do koktajli zyskuje coraz większą popularność, nie tylko u osób fit. Przygotowane w nim napoje są smaczne i zdrowe. Dzięki niemu można dokładnie odmierzyć i wymieszać wszystkie składniki, a następnie zabrać go ze sobą na siłownię, trening lub do pracy.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest