Opuncja figowa na odchudzanie

Opuncja figowa jest pospolitą rośliną zaliczaną do sukulentów, występuje obficie w krajach jak Włochy, Meksyk czy Grecja. Rośnie dziko, jak i też w ogródkach a jej wysokość sięga do 5 metrów, bardzo szybko się rozrasta i ma wiele zastosowań w różnych dziedzinach życia takich jak kosmetyka, medycyna, kuchnia czy technologia. Ma ona również zastosowanie jako środek oczyszczający wodę ze względu na bakteriobójczy śluz, który uaktywnia się z rośliny podczas jej podgrzewania. Kaktus ten najpierw zakwita pięknymi kolorowymi kwiatami, które następnie przeradzają się w małe figi, które posiadają bardzo słodki i orzeźwiający miąższ.

Działanie i właściwości

Popularność tego kaktusa i jego owoców wzrasta na całym świecie ze względu na działanie odchudzająco- oczyszczające. Szereg badań potwierdziły, że opuncja jest bardzo bezpiecznym składnikiem diety wspomagającej odchudzanie i nie ma efektów ubocznych. Jedną z dobrych wiadomości jest to, że ta roślina nie powoduje demineralizacji organizmu, czyli ma duże właściwości moczopędne i nie wyjaławia organizmu. Dlatego w diecie jest bardzo bezpieczną rośliną, gdyż jej stosowanie nie powoduje ubytku z naszego organizmu witamin i minerałów.

Nopal to nazwa łodygi kaktusa, która ma prozdrowotne właściwości, które wykorzystywane są w medycynie.

Właściwości te chronią nasz system pokarmowy przed wchłanianiem tłuszczów oraz pomagają obniżyć poziom cukru we krwi. Opuncja figowa dzięki dużej zawartości błonnika jest bardzo polecana osobom na diecie. Opuncja wykorzystywana jest także do oczyszczania organizmu z toksyn i usprawnia pracę jelit, które skuteczniej i szybciej pracują, co powoduje szybsze spalanie i wydalanie niechcianych toksyn z organizmu.
Jest bardzo bogatym źródłem witamin jak (A, C,B1,B2,B3) oraz występują w niej minerały takie jak żelazo, sód, wapń, potas, magnez i krzem. Bardzo dużo błonnika i bioflawonoidów.

Jak działa?

Po spożyciu opuncja figowa przekształca się w żel, który nie pozwala na wchłanianie tłuszczów przez nasz organizm, Ta żelowa konsystencja również działa dobroczynnie na żołądek i jego błonę śluzową. Jest bardzo znaną rośliną wspomagającą kuracje odchudzające, opuncja daje poczucie sytości co pozwala na utrzymywanie prawidłowej masy ciała. Obecnie na polskim rynku jest masę suplementów diety na bazie opuncji figowej, są to różnego rodzaju herbatki, soki z opuncji ,suszona opuncja czy też różnego rodzaju wywary. Stosując regularnie preparaty z opuncji figowej możemy spodziewać się spadku masy ciała, poprawienia jędrności skóry oraz poprawy samopoczucia.

Podsumowując opuncja figowa jest rośliną bogatą w cenne dla organizmu substancje odżywcze, wpływa korzystnie na metabolizm lipidów i węglowodanów. Duża obecność błonnika zmniejsza wchłanianie glukozy więc podczas diety skutecznie ułatwia zmniejszenie masy ciała. Polecana wszystkim dbającym o sylwetkę i chcącym cieszyć się piękną skórą.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest