Odchudzające jedzenie – 5 przykładów najbardziej popularnych produktów

Chyba każdy, kto kiedykolwiek się odchudzał, wie ile wymaga to wysiłku i wyrzeczeń. Dietę można sobie jednak ułatwić używając produktów, które są zdrowe i sycące. Przedstawiamy listę pięciu produktów, które dzięki swoim właściwościom wspomagają odchudzanie.

1. Jajka

Jedno jajo to tylko 75 kcal i aż 7 g wysokiej jakości białka. Wysokobiałkowe śniadanie przyspiesza metabolizm oraz pozwala zrezygnować z dodatkowych przekąsek, gdyż zwiększa uczucie sytości po zjedzonym posiłku. Zawarta w żółtku cholina korzystnie działa na układ sercowo-naczyniowy człowieka.

2. Jabłko

Jest to doskonała, niskokaloryczna przekąska. Duża zawartość wody i błonnika reguluje pracę jelit i zapewnia długotrwałe uczucie sytości. Należy pamiętać aby zawsze wybierać nieprzetworzony owoc, gdyż to w nim znajduje się najwięcej wartości odżywczych. W przypadku jabłek, ważne aby jeść je razem ze skórką.

3. Jogurt naturalny

Jogurt zawiera duże ilości wapnia, które wzmacnia kości, a w połączeniu z innymi związkami zawartymi w jogurcie spowalnia proces tworzenia się tkanki tłuszczowej. Przy tym zawiera mało kalorii. Można jeść go na różne sposoby, zarówno bez, jak i z najróżniejszymi dodatkami. Z dodatkiem ziół i przypraw jest doskonałym uzupełnieniem innych dań.

4. Owsianka

Jest to jedna z najlepszych śniadaniowych propozycji. Na długo zaspokaja głód. Jest bogata w błonnik, który reguluje pracę układu trawiennego i syci na długi czas. Owsiankę najlepiej jeść właśnie w porze śniadania, gdyż wtedy ma najlepszy wpływ na organizm. Wtedy organizm najintensywniej spala tłuszcz, w czym ona mu pomaga. Warto urozmaicić ją miodem, bananami czy innymi owocami.

5. Migdały

Jest to świetny produkt, który zawsze można mieć przy sobie. Z powodzeniem zastąpi słodką przekąskę i nasyci na długi czas. Migdały mają najwięcej składników odżywczych spośród wszystkich rodzajów orzechów. Dostarczają organizmowi witaminę E, wapń oraz magnez.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest