Niedoceniane buraki

Czerwone buraki są bogatym źródłem azotanów, które wpływają pozytywnie na naszą wydolność, a co tym idzie na jakość naszych ćwiczeń.

Powstający z azotanów tlenek azotu, rozszerza naczynia krwionośne obniżając ciśnienie krwi. Naukowcy są pod ogromnym wrażeniem z wyników przeprowadzonych badań, wg których codzienne regularne picie 1 szklanki soku z buraków powodowało obniżenie ciśnienia krwi aż o 10 jednostek.

Betacyjanina  jest barwnikiem zawartym w burakach.  Odpowiada za jego purpurowy kolor oraz stymuluje procesy detoksykacji w wątrobie, czyli procesy odtruwające. Naukowcy z Uniwersytetu w Waszyngtonie udowodnili, że betacyjanina spowolniła wzrost guzów u pacjentów z rakiem piersi i prostaty, co może świadczyć o właściwościach antynowotworowych.

Już Rzymianie dostrzegli wspaniałe właściwości buraków i warzywo to nazywane było przez nich „Naturalną Viagrą”.  Stosowane było przez nich w celu poprawy doznań seksualnych. Uwalniany tlenek azotu, rozszerzający naczynia krwionośne, powoduje zwiększenie dopływu krwi do narządów płciowych, zwiększając doznania. Jest to mechanizm podobny do działania Viagry, którą kupuje się w aptece.

Jak większość warzyw, tak również buraki są bogatym źródłem błonnika oraz zapobiegają zaparciom.

Tanie powszechne warzywo , a tyle cudownych właściwości. Zwiększają wytrzymałość, zmniejszają uczucie zmęczenia, przyspiesza metabolizm. Niech burak będzie częstszym gościem również na Twoim talerzu. Przygotowuj potrawy z burakiem, a jego sok może być również dodatkiem do wielu koktajli.

Przy pomocy soku z buraków możemy w łatwy sposób sprawdzić szczelność naszych jelit, wykonując bardzo prosty test . Zobacz test buraczkowy na szczelność jelit.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest