Moda biegacza – w co zainwestować?

Sport niby banalny, do którego, można by pomyśleć nic wielkiego nie jest nam potrzebne – wystarczą tylko trampki, spodnie, koszulka i jazda. Otóż jeśli naprawdę chcemy zacząć biegać musimy się do tego odpowiednio przygotować.

Najważniejsza część garderoby biegacza -BUTY

  • Wstrząsy towarzyszą każdemu zetknięciu stopy z podłożem, dlatego musimy wybrać odpowiednie buty,bo o kontuzję nie trudno.
  • Wybierając obuwie musisz najpierw wiedzieć jaki masz rodzaj stopy i pod tym kątem dobrać odpowiednie buty. Dodatkowo przy wyborze musisz wziąć pod uwagę swoją wagę oraz teren po jakim planujesz najczęściej biegać.
  • Planujesz biegać po drogach, chodnikach, wybierz te mocno amortyzujące.
  • Chcesz biegać po lesie, wybierz te mocniej stabilizujące. Nigdy nie wiesz czy jakiś konar nie stanie Ci na drodze.
  • Jeśli masz wysokie podbicie, twoja stopa potrzebuje większej amortyzacji niezależnie od tego gdzie biegasz.
  • Normalne podbicie – możesz biegać w wielu rodzajach butów.
  • Niskie podbicie bardziej niż inne potrzebuje stabilizacji.

Pamiętaj że buty do biegania muszą być o jeden rozmiar większe, niż te które nosimy na co dzień – dzięki temu zabezpieczymy paznokcie przed sinieniem.

Na rynku jest wiele marek oferujących buty do biegania, sam musisz zdecydować, które dla Ciebie będą najwygodniejsze i najodpowiedniejsze.


STRÓJ

Legginsy. Podczas biegu musisz dbać przede wszystkim o komfort. Wybierając legginsy sprawdź by szwy nie uwierały Cię podczas ruchu. W luźnych dresach łatwiej o otarcia, a otarte uda to nic przyjemnego.
Kurtka. W chłodniejsze dni, takie jak teraz, zaopatrz się w wiatrówkę, która będzie chroniła cię od wiatru, odprowadzi wilgoć, a zarazem zatrzyma ciepło. Pod nią warto również założyć bieliznę termo aktywną.
Wyposaż się w cienkie rękawiczki oraz cienką czapkę, bądź opaskę na uszy.


Wybierając odzież i obuwie zwróć uwagę, by miały odblaskowe elementy oraz zaopatrz się w odblaskowe opaski, by być widocznym dla pojazdów. Dbaj o swoje bezpieczeństwo.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest