Matcha lekiem na otyłość?

Matcha to specjalnie wyprodukowana zielona herbata. Dostępna jest w formie proszku. Podobno różni ją od tej tradycyjnej zielonej herbaty wysoka zawartość antyoksydantów i aminokwasów. Czy to oznacza, że pomoże w odchudzaniu?

Matcha – taka inna, choć zielona

Matchę piją wszyscy. Sportowcy, celebryci, blogerki modowe. Czym różni się od „zwykłej” zielonej? To sproszkowana zielona herbata, ale troszkę inaczej wyprodukowana. Liście krzewów są specjalnie ocieniane. Liście stają się bladozielone i wytwarzają aminokwasy. Dzięki nim herbata jest słodsza i ma pełniejszy aromat. Po zbiorze liście są suszone i przechowywane, by finalnie susz został starty na proszek.

Matcha, a odchudzanie

Wedle najnowszych badań, matcha zawiera aż 137 razy więcej antyoksydantów. Jest też bogatsza w teaninę i aminokwasy. Co więcej, testy kliniczne potwierdziły, że matcha może przyspieszać regenerację po wysiłku fizycznym oraz wzmacniać komórki i układ odpornościowy. Jest więc idealna na czas jesiennych chorób.

American Journal of Clinical Nutrition sugeruje ponadto, że matcha może rzeczywiście pomagać w redukcji masy ciała. Codzienne spożywanie tylko filiżanki zielonej herbaty w proszku może mieć działanie prewencyjne i zmniejszyć ryzyko chorób wynikających ze stylu życia, przede wszystkim otyłości.

Zrób to dobrze!

Aby przygotować matchę w tradycyjny japoński sposób, należy wsypać porcję sproszkowanej herbaty do podgrzanej miseczki i zalać wodą o temperaturze około 70°C.

Możesz też wykorzystać gotowe mieszanki ziół z matchą. Smak czystego naparu matchy nie zachęca. Dla tych, którzy martwią się walorami samowymi, a raczej ich brakiem, dostępne są na rynku herbaty (Slimtox – www.slimtox.pl). Specjalistyczne mieszanki odpowiednich ziół, skomponowane na bazie matchy, sprawią, że picie zdrowotnego naparu będzie przyjemnością, a i efekty przyjdą szybciej.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *