Koktajle oczyszczające – co wybrać?

Koktajle oczyszczające, bardzo dobrze wpływają na organizm. Pomagają uzupełnić niedobór witamin, a również poprawić cerę. Nie potrzeba dużych pieniędzy, aby zafundować sobie taki koktajl. Należy wykorzystać do tego odpowiednio wybrane warzywa i owoce. Oczyszczanie organizmu, należy wykonywać, szczególnie kiedy odczuwamy taką potrzebę.

Koktajle oczyszczające – czy są zdrowe? Kiedy stosować?

Zanim będziemy jednak przygotowywać się do detoksu, należy odpowiednio przekonać organizm . Pić codziennie przez kilka dni rano ciepłą wodę z sokiem z cytryny. Na początku skutkami ubocznymi mogą być bóle głowy. Jednak, po jakimś czasie to mija. Soki muszą być świeżo tłoczone. Najlepiej zakupić blender, a jeśli nie zaopatrzyć się u sprawdzonych dostawców. Soki, nie zawierają jednak składników odżywczych i dlatego lepiej przeprowadzić detoks na koktajlach. Do kolejnych plusów należy uczucie sytości. Zwłaszcza kiedy potrzebujemy wzbogacić organizm o potrzebne składniki. Wszystko, czego potrzebujemy to mleko oraz świeże owoce i warzywa. Zależy od tego, jaki mamy pomysł na koktajl.

Jak często pić koktajle oczyszczające?

Warto pamiętać, że tego rodzaju połączenie składników, to nie tylko sposób a dostarczenie różnego rodzaju składników odżywczych, ale też odpowiedni wpływ na figurę. Urozmaicaną również dietę. Dobrym pomysłem jest picie koktajli oczyszczających dwa razy w tygodniu. Wiele z nich zawiera odpowiednie składniki, obniżające zawartość cholesterolu, działające nie tylko oczyszczająco. Nawilżają również skórę. Warto pamiętać, że każdy składnik z osobna, zawiera inne składniki odżywcze. Ważne jest, aby tak dobierać składniki, aby były różne i zawierały różne składniki odżywcze. Warto pamiętać, aby świeżo przygotowany sok, nie przechowywać w lodówce zbyt długo, ponieważ straci wszystkie swoje wartości odżywcze. Najcenniejsze są te koktajle przygotowywane w domu! Nie tylko oczyszczają, ale również dostarczają potrzebnych składników dla naszego organizmu.

Koktajle oczyszczające – proste i szybkie przepisy

  1. Pierwszą opcją będzie koktajl z połączenia warzyw. Należy zakupić. 50 ml soku pomidorowego. Najlepiej, żeby był bez różnego rodzaju dodatków. Można go również zrobić samemu, z dwóch pomidorów. Jeden ogórek i bazylia. Wszystkie składniki zblendować ze sobą.
  2. W drugiej wersji, zamiast pomidorów możemy użyć marchwi. Do tego wykorzystać seler oraz sałatkę i natkę pietruszkę. Wszystkie składniki wcześniej przygotować, a następnie wrzucić do blendera.
  3. Koktajl oczyszczający można również zrobić z kiwi, awokado, cytryny, i łyżeczki oleju. Wszystko razem zblendować i wypić.

 

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest