Jessica Biel i jej sposób na piękną sylwetkę

Która z nas nie chciałaby poczuć się jak gwiazda Hollywood? Czerwony dywan, życie wśród fleszy i… nienaganna linia… Jednak czy takie efekty da się osiągnąć sposobami dostępnymi dla zwykłych śmiertelników? Czy też sportowe sylwetki, szybkie utraty wagi i idealnie płaskie brzuchy to tylko wynik ciężkiej i kosztownej pracy sztabu trenerów i dietetyków? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Dzisiaj spróbujemy odkryć tajemnice Jessici Biel. Aktorki znanej z pięknie wysportowanego ciała. Prywatnie żona Justina Timberlake’a , z którym ma czteroletniego syna Silasa.

Jessica Biel jest znana również z pięknej figury. Jej seksowna sylwetka jest obiektem pożądania wielu kobiet. Choć nie jednokrotnie zarzucano jej korzystanie z chirurgii plastycznej, Jessica zapewnia, że jest w stu procentach naturalna, a swoją idealną formę zawdzięcza własnej codziennej pracy. Niedawno gwiazda ta podzieliła się swoim treningiem na Instagramie, a fani byli pod wielkim wrażeniem…

Trening siłowy

Jessica ewidentnie należy do kobiet, które lubią sport. Wystarczy odwiedzić jej instagram, aby przekonać się jak ważne dla niej są ćwiczenia. Chociaż relacje z siłowni aktorka dość często umieszcza w swoich social mediach, niedawno naprawdę zaskoczyła swoich fanów. Trening, który zaprezentowała złożony był z niezwykle ciężkich ćwiczeń, które niejednej fit girl spędzają sen z powiek… Do tego aktorka wykonuje ćwiczenia perfekcyjnie i z wielką gracją! Fani są pod wrażeniem, że Jessica jest aż tak wysportowana!

Pistol squat

Jest to jedno z trudniejszych ćwiczeń siłowych. Kiedy jednak będziemy się go podejmować regularnie- efekty będą niesamowite. Ćwiczenie polega na wykonywaniu przysiadów na jednej nodze, podczas gdy druga noga zostaje wyprostowana w kolanie. Nie brzmi to być może tak źle, jednak w rzeczywistości ćwiczenie jest bardzo męczące i każde kolejne powtórzenie jest nie lada wysiłkiem. Jessica nie tylko wykonuje perfekcyjnie to ćwiczenie, ale jeszcze dla utrudnienia robi to z hantlami, stojąc na skrzyni. Innym razem gwiazda pokazuje coś jeszcze trudniejszego. Tym razem chwali się filmikiem na którym wykonuje przysiad na jednej nodze, lecz tym razem drugą nogę prostuje z tyłu. Robi to obciążona hantlami i przy bardzo powolnym odliczaniu od ośmiu do jednego, ile ma trwać jedno powtórzenie, których oczywiście jest kilka. Trzeba przyznać, że zaangażowanie i siła fizyczna Jessici są niesamowite.

Joga

Jednak nie tylko ciężkie ćwiczenia siłowe są istotne, aby mieć piękną i zdrową sylwetkę. Jessica od wielu lat równie mocno przywiązuje wagę do jogi o której sama mówi, że pozwoliła odnaleźć drogę zrozumienia własnego organizmu. Według niej joga jest kluczem do trzymania wszystkich dziedzin życia pod kontrolą. Chociaż specyfika tych ćwiczeń jest zupełnie inna od tych wykonywanych na siłowni, są one niezawodne by utrzymać kondycję ciała i –co równie ważne- ducha. Joga połączona z treningiem siłowym i niewielką dawką cardio to według żony Timberlake’a idealny miks dla kobiety.

Cardio

To trening wytrzymałościowy mający na celu poprawienie wydolności serca. Ta metoda nie tylko pozwala schudnąć, ale też wspomaga działanie układu krążenia i dotlenia cały organizm. Stosowanie krótkiego, nie więcej niż pół godzinnego treningu cardio to bardzo skuteczny sposób na utratę zbędnych kalorii. Stanowi on idealny dodatek to zwykłego zestawu ćwiczeń, dla Jessici- nieodzowny.

Odpowiednia dieta

Jessica Biel przyznała w jednym z wywiadów, że ani ona, ani jej mąż Justin nie są na żadnej określonej diecie. Filozofia żywieniowa aktorki opiera się na umiejętnym słuchaniu własnego organizmu. Oznacza to tyle, że unika produktów, po których czuje się źle. Stara się ograniczać cukier, sól i węglowodany, a także usunęła z jadłospisu gluten i nabiał. Nie zrezygnowała jednak zupełnie z produktów odzwierzęcych, ponieważ jada mięso, choć głównie drób i ryby. Wraz z Justinem uprawiają własny przydomowy ogródek, który dostarcza im świeżych ziół i warzyw do codziennego menu.

Jessica i jej sposób na piękną sylwetkę może być inspiracją dla każdej z nas. Choć życie gwiazd i zwykłych śmiertelników różni się jak dwie bajki, pamiętaj, że nie potrzebujesz koniecznie trenera personalnego aby uzyskać swoją wymarzoną figurę. Wystarczy zróżnicowany trening i dobra dieta i przede wszystkim konsekwencja. Ważne także aby czerpać radość z takiego stylu życia w myśl powiedzenia: „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest