Jak schudnąć po świętach? Skuteczne sposoby na szybki powrót do formy


Święta są czasem, w trakcie którego spożywa się wysokokaloryczne posiłki. Nietrudno wtedy o przybranie na wadze. Zwykle Boże Narodzenie wiąże się z kilkoma dniami spędzonymi przy stole. Jak schudnąć po świętach? Co zrobić, by skutecznie i szybko zgubić zbędne kilogramy?

Jak schudnąć po świętach?

Sposobem na schudnięcie po świętach jest połączenie dwóch praktyk – odpowiedniej diety oraz regularnej aktywności fizycznej. Tylko wtedy można uzyskać trwałe i satysfakcjonujące. Jeśli zdecydujesz się na zbyt restrykcyjną dietę, po zgubieniu zbędnych kilogramów prawdopodobnie wrócą one z nawiązką. Z tego powodu warto pamiętać, by dać sobie czas na powrócenie do masy ciała sprzed świąt.

Najważniejsze zasady podczas chudnięcia po świętach:

  • daj sobie czas – aby chudnięcie było skuteczne, konieczne jest gubienie kilogramów stopniowo,
  • postaw na zdrową dietę – odpowiedni sposób żywienia pozwala na dostarczenie organizmowi niezbędnych składników odżywczych,
  • poznaj swoje zapotrzebowanie kaloryczne – każdy człowiek ma konkretne zapotrzebowanie na energię. Jeśli chcesz schudnąć, musisz jeść mniej, niż wskazuje jego wartość,
  • pamiętaj o aktywności fizycznej – w sezonie zimowym również da się ćwiczyć. Wówczas warto postawić na zorganizowane zajęcia, pływanie na krytych basenach czy siłownię.

Sposoby na szybsze schudnięcie po świętach

Dobrym sposobem na schudnięcie po świętach jest korzystanie ze specjalnych aplikacji. Pozwalają one na liczenie kaloryczności poszczególnych posiłków oraz monitorowanie codziennej aktywności. Taka pomoc pozwala na łatwiejsze zgubienie zbędnych kilogramów i kontrolowanie swoich wyborów.

Po świętach wiele osób decyduje się również na zapisanie na siłownię. Obecnie istnieje także szeroki wybór zajęć grupowych lub indywidualnych. Aktywność fizyczna jest bowiem niezbędna do zrzucenia zbędnych kilogramów w zdrowy sposób. W ten sposób można nie tylko schudnąć, lecz także wyrzeźbić swoje ciało. Wiele centrów fitness oferuje atrakcyjne zniżki na sezon tuż po Sylwestrze.

Dieta pudełkowa jako sposób na schudnięcie po świętach

Doskonałym rozwiązaniem okazuje się także dieta pudełkowa. Ma ona z góry wyliczoną kaloryczność, zgodną z wybranym pakietem. Dzięki temu nie trzeba samodzielnie zastanawiać się nad planowaniem kolejnych posiłków i obliczania ich wartości energetycznej.

– Dieta pudełkowa cieszy się ogromną popularnością wśród osób, które stawiają na wygodne rozwiązania. Konieczne okazuje się jednak wybranie pakietu o odpowiedniej kaloryczności. Powinna być ona o około 200 kcal mniejsza niż dzienne zapotrzebowanie danej osoby. Wówczas można schudnąć zdrowo, bez efektu jojo – mówi specjalista z cateringu dietetycznego Nice To Fit You.

Dieta pudełkowa jest przede wszystkim wygodna. Składa się ze sprawdzonych produktów, a każdego dnia pod drzwiami klientów pojawiają się zupełnie inne dania. Ogromnym atutem takiej usługi okazuje się także możliwość wyboru jednego z wielu wariantów, w tym także wege.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest