Jak wybrać catering dietetyczny, który spełni nasze oczekiwania?


Korzystanie z cateringu dietetycznego ma mnóstwo korzyści. Pozwala zadbać o zdrowie, zaoszczędzić czas (a niekiedy także pieniądze), osiągnąć upragnione cele sylwetkowe lub zwyczajnie urozmaicić nieco swój sposób odżywiania. Jednocześnie bardzo bogaty wachlarz ofert firm cateringowych sprawia, że trudno jest znaleźć właściwego dostawcę. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniej diety pudełkowej. Postaramy się przyjrzeć niektórym z nich na przykładzie firmy Light Catering, dostarczającej posiłki w wielu miastach i miasteczkach Polski.

Ile kosztuje catering dietetyczny?

Wybierając firmę cateringową, zazwyczaj dokonujemy porównywania cen w poszczególnych ofertach. Jest to w pełni zrozumiałe – musimy wiedzieć, czy wybrany catering jest dla nas osiągalny finansowo. Ceny za jeden dzień diety mogą bardzo zróżnicowane. W firmie Light Catering zestaw startowy, pozwalający zweryfikować, czy odpowiada nam smak i rodzaj posiłków, można zamówić już za 40 zł. Cena podstawowa jednego z najpopularniejszych rodzajów oferowanych diet, czyli „Light na co dzień” to 58 zł. Oczywiście finalnie cena zależy od długości zamówienia, kaloryczności, ewentualnych wykluczeń określonych składników oraz od zastosowanych rabatów. To dużo czy mało? Bez wątpienia na rynku można znaleźć również tańszej oferty, ale niższa cena nie wynika z przypadku. Wybór taniego cateringu dietetycznego wiąże się z wieloma zagrożeniami, przede wszystkim dotyczącymi jakości posiłków. Warto przyjrzeć się temu bliżej.

 

Tania dieta pudełkowa – dlaczego to niekoniecznie dobry pomysł?

Na cenę diety pudełkowej składa się więcej czynników niż można przypuszczać. Główne z nich to:

  • Jakość, świeżość i pochodzenie produktów – mają one oczywisty wpływ na walory zdrowotne diety. Firmy oszczędzające na jakości poniekąd oszczędzają na zdrowiu swoich klientów. Niestety zdarza się, że oszczędności szuka się również w cenach mięsa, nabiału czy jaj – a to może już być niebezpieczne. Tylko wysokiej jakości składniki od sprawdzonych, najlepiej lokalnych dostawców gwarantują bezpieczeństwo i wysoką jakość posiłków.
  • Zróżnicowanie jadłospisu – jednym z założeń diety pudełkowej jest dostarczanie klientom dań, które będą różnorodne i ciekawe. Wymaga to dostępności szerokiej gamy produktów oraz wiedzy i kreatywności zespołu. Jest to niezwykle ważny czynnik, bez którego dieta szybko się staje się monotonna i zwyczajnie przestaje sprawiać radość.
  • Koszty produkcji – łatwo jest zapomnieć o tym, że za dostarczanymi posiłkami stoją również wynagrodzenia bardzo zróżnicowanego zespołu kucharzy, dostawców, planistów, dietetyków, a także prozaiczne, wciąż rosnące koszty prądu, gazu czy choćby zakupu opakowań. Wzrastają ceny składników i produkcji żywności – jeśli mimo to firma cateringowa oferuje nam dietę za bardzo niską cenę, prawdopodobnie znajduje oszczędności w innych obszarach – a na nieszczęście klienta często cierpi na tym jakość zastosowanych składników.

 

Jak wygląda dieta pudełkowa Light Catering?

W firmie Light Catering jakość i świeżość zastosowanych składników jest jednym z priorytetów. Nie ma mowy o tak nieuczciwych praktykach, jak rozwadnianie soków czy wykorzystywane tych samych produktów w trzech posiłkach w ciągu jednego dnia. Diety są różnorodne i smaczne, o czym świadczą opinie klientów, którymi dzielą się na mediach społecznościowych. W ofercie firmy jest kilkanaście diet. Jednym z bestsellerów jest wspomniana już dieta „Light na co dzień”, przeznaczona dla osób, którym zależy na pełnowartościowych posiłkach, domowych smakach i menu inspirowanym najzdrowszą na świecie dietą śródziemnomorską. W ofercie są również diety dla osób, którym zależy na wykluczeniu węglowodanów, glutenu, mięsa czy laktozy albo też na oczyszczeniu organizmu z toksyn czy pozbyciu się cellulitu. Zamiast oszczędzać na jakości, Light Catering oferuje klientom atrakcyjne rabaty przy dłuższych okresach zamówienia, co pozwala długo cieszyć się zdrową, odżywczą dietą przyjazną dla portfela.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest