Fałdomierz – narzędzie, które pokazuję jak bardzo schudłaś. Czy działa?

Metod na sprawdzenie efektywności przebiegu redukcji tkanki tłuszczowej jest kilka. Najczęściej wyznacznikami udanego odchudzania są zmniejszające się obwody poszczególnych partii ciała, spadek masy ciała, zmiany sylwetki w odbiciu lustra. Jednak żadną z tych metod nie określimy procentowej zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie. Do tego celu niezbędny jest na fałdomierz.

Za pomocą fałdomierza określamy grubość fałdy skórnej wraz z zawartą pod nią tkanką tłuszczową. Im tkanki tłuszczowej w ciele jest mniej, tym fałd skóry złapany przez urządzenie będzie chudszy. Metoda określania zawartości tkanki tłuszczowej przy użyciu fałdomierza charakteryzuje się dużą dokładnością. Wielu specjalistów z dziedziny żywienia uważa, że wyniki uzyskane tą metodą są bardziej miarodajne, niż wskazania urządzeń elektrycznych do analizy składu ciała (analizy impedancji bioelektrycznej, BIA).

Fałdomierz  służy do samodzielnego, ręcznego i precyzyjnego pomiaru tkanki tłuszczu podskórnego. Jeśli chcesz łatwo i w prosty sposób ocenić skuteczność swoich nawyków w diecie, to proste urządzenie jest stworzone dla Ciebie! Szczególnie jeśli zaczynasz właśnie chodzić na siłownię.

Fałdomierz to urządzenie pomagające precyzyjnie i wygodnie skontrolować aktualne postępy w redukcji lub budowie tkanki tłuszczowej czy rekompozycji ciała. Urządzenie jest przeznaczone zarówno dla Pań i Panów – dołączona jest tabela z instrukcją odczytu.
Fałdomierz to urządzenie wytrzymałe i bardzo intuicyjne w użyciu. Urządzenie wyposażone jest w naniesioną czytelną miarkę (0 – 70 mm). Wskaźnik pokazujący jak mocno można ścisnąć skórę gwarantuje skuteczną powtarzalność pomiarów. Ręczny pomiar fałdomierzem pozwala na uzyskanie dokładności zbliżonej do ważenia pod wodą. Ten przyrząd jest  całkowicie nowy i oryginalnie zapakowany – dołączona jest polska instrukcja obsługi.

Co wskazuje pomiar fałdomierzem?

Pomiary fałdomierza wskazują nam grubość fałdy skórnej, która jest połączona z tkanką tłuszczową, umiejscowioną pod powierzchnią skóry. Oznacza to, że im grubszy fałd skóry wskaże urządzenie pomiarowe, tym więcej tkanki tłuszczowej jest w naszym ciele. Co więcej, należy zaznaczyć, że metoda wykorzystania fałdomierza jest jedną z dokładniejszych metod obliczeniowych, która pokazuje nam, ile tłuszczu w naszym ciele się znajduje. Specjaliści z dziedziny żywienia stawiają pomiary fałdomierzem wyżej, pod kątem dokładności pomiaru, niż badanie wykonane za pomocą urządzeń bazujących na bioimpedancji elektrycznej.

Fałdomierz elektroniczny

Na rynku dostępne są też fałdomierze elektryczne, które za pomocą specjalnego algorytmu potrafią wyliczyć BF z jednego miejsca pomiarowego, jak np. fałdy skórnej na brzuchu, jednak metoda manualna jest dokładniejsza i realnie odwzorowuje poziom otłuszczenia. Jest to dobry sposób, aby w domowych warunkach dokładnie wyliczyć poziom otłuszczenia, bez wykorzystania specjalnych przyrządów pomiarowych. By ustalić procentową zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie najlepiej udać się do specjalisty np. dietetyka. Jedną z powszechnie stosowanych metod jest bioimpedancja elektryczna, która pozwala na określenie ilości wody, tkanki tłuszczowej i mięśniowej w ciele. Dietetycy i trenerzy personalni często stosują także fałdomierze, którymi mierzą fałdy skórne w określonych miejscach. U mężczyzn są to: klatka piersiowa, brzuch oraz udo, natomiast u kobiet triceps, biodro, brzuch i udo. Następnie obliczają wyniki za pomocą specjalnego wzoru lub kalkulatora.

Poziom tkanki tłuszczowej warto regularnie kontrolować, szczególnie wtedy, kiedy jesteśmy na diecie. Pozwoli to nam na realną ocenę efektów, których często nie odzwierciedla zwykła waga łazienkowa, a także nie potrafimy ich ocenić gołym okiem.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest