Dieta shakeology – na czym polega? Zasady i czy jest zdrowa?

Koktajle są zdrowe i smaczne, a także często uwzględnia się je w planach diet odchudzających. Osoby, które korzystały z przeróżnych diet na pewno coś o tym wiedzą. Ich spożywanie ma na celu zmniejszenie spożycia kalorii, co ma pomóc w osiągnięciu upragnionej figury. Znajdziemy mnóstwo koktajli, które zastępować mają tradycyjne posiłki i źródła białka. Powstało również coś takiego jak shakelogy, czyli skrzyżowanie shake’a białkowego z shake’iem, który zastępuje posiłek.

Dieta Shakeology – co to takiego?

Shakeology jest sposobem odżywiania, który został opracowany w 2009 roku. Sposób ten zaprezentowany został przez pewną grupę zwolenników odnowy biologicznej. Członkiem tej grupy jest także Darin Orien, który zajmuje stanowisko dyrektora generalnego firmy Beachbody. Jest to firma, która zajmuje się głównie tworzeniem planów oraz filmów treningowych. Shakeology stało się ważnym elementem tej firmy. Dieta ta promowana jest jako coś, co ma pomóc ludziom schudnąć, zwiększyć poziom energii, wspomóc procesy trawienne i zmniejszyć apetyt. Shakeology to połączenie spożywania shake’ów białkowych i tych zastępujących posiłek. Dieta ta przeznaczona jest dla wszystkich, ponieważ możemy wybrać opcję tradycyjną albo wegańską. Wśród smaków znajdziemy truskawkę, wanilię albo czekoladę. Jednak Shakeology wykorzystuje wiele kombinacji smakowych i nie ogranicza się jedynie do smaków podstawowych. Można znaleźć wersje, które zawierają w sobie zarówno owoce, jak i warzywa.
Shakeology nie musi być konieczne spożywanie rano. Jeżeli nie jesteś rannym ptaszkiem, to możesz spożyć je po prostu wtedy, kiedy jesteś głodny.

Kaloryczność takich koktajli wynosi od 140 do 160 kalorii, w porcji 36-gramowej. Koktajl zwykle zawiera 17 gramów białka, a dokładnie składa się z mieszanki białka serwatki oraz białka grochu. Poza białkiem w skład koktajlu wchodzą również witaminy, probiotyki, przeciwutleniacze, zioła i enzymy trawienne.
Dla osób, które się odchudzają, zaleca się spożywanie takiego koktajlu raz albo dwa razy dziennie. Żeby go przygotować, należy jedną miarkę Shakeology połączyć z 236-355 ml mleka, wody albo soku. Nie powinniśmy jednak zastępować każdego posiłku koktajlem Shakeology. Sama firma przestrzega przed stosowanie shake’ów jako zamienników dla większości posiłków. Spożywanie shake’ów powinno być uzupełnieniem diety.

Dieta Shakeology – czy naprawdę można schudnąć?

Zamienniki posiłków, które są niskokaloryczne, mogą pomóc w stosunkowo szybkiej utracie wagi. Zatem zastąpienie posiłku shake’iem, który będzie posiadać mniej kalorii niż posiłek, na pewno spowoduje utratę wagi. Koktajle Shakeology, które przygotowywane są na bazie wody mają niewiele kalorii, bo tylko 160. W przypadku większości osób nie jest to wystarczająca liczba kalorii. Jeżeli zdecydujemy się na zastąpienie kolacji czy śniadania takim shake’iem zapewne uda nam się zgubić kilogramy. Wszystko to pod warunkiem, że nie będziemy się objadać przy spożywaniu innych posiłków i nie będziemy się nadmiernie objadać.

Działanie Shakeology możemy określić także jako usuwanie pewnych niedoborów żywieniowych, dzięki składnikom, które mogą wspierać układ trawienny, odpornościowy. Shakeology wspomaga również wzrost pozytywnej energii. Shakeology nie wspiera jedynie programów odchudzania Beachbody. Jest to dieta opracowana tak, żeby mogła pomóc w zaspokojeniu potrzeb organizmu, uzyskaniu dobrego samopoczucia, zdrowia i oczywiście w utracie zbędnych kilogramów. Jednak oprócz Shakeology ważne jest również spożywanie różnych innych pokarmów w celu uzyskania odpowiednich składników, których potrzebuje nasz organizm.

Koktajle mogą być skuteczne w utracie wagi, jednak typowe techniki ograniczania kalorii mogą być nawet bardziej skuteczne, żeby zachować odpowiednią wagę w dłuższej perspektywie czasowej. Nauka odpowiednich nawyków żywieniowych na pewno będzie najbardziej skuteczna w utrzymaniu dobrej wagi.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest