Masaż relaksacyjny – rodzaje, cena oraz opinie

Każdemu z nas czasami marzy się chwila tylko i wyłącznie dla siebie, która pozwoli nam odpocząć, zrelaksować się i zapomnieć o wszystkich problemach. Odpowiedzią na takie potrzeby jest masaż relaksacyjny, który pomoże nam się odprężyć.

Masaż relaksacyjny – co to dokładnie takiego?

Jest to jedna z form masażu, która wpływa na stan psychosomatyczny osoby masowanej przez niwelowanie stresu, zmęczenia i ich skutków, odprężenie ciała i umysłu. Masaż relaksacyjny to całe mnóstwo korzyści, pomaga ukoić nerwy, poprawia nasze samopoczucie, regeneruje siły. Dodatkowo masaże odprężające to świetne rozwiązanie dla osób, które cierpią na bóle pleców.

Zalet takiego masażu jest jednak o wiele więcej, dzięki niemu nasze tkanki są lepiej dotlenione i odżywione, pobudza czynności gruczołów, działa przeciwzakrzepowo. Przez stymulacje układu limfatycznego, organizm łatwiej pozbywa się toksyn. Przede wszystkim możemy odczuć wpływ na mięśnie. Napięcie jest normalizowane, a same mięśnie o wiele szybciej się regenerują.

Masować można całe ciało lub jego poszczególne partie. Efekty masażu można odczuć już po jednym takim zabiegu, jednak największe korzyści niosą ze sobą regularne sesje masażu.

Masaż relaksacyjny – rodzaje

Tradycyjny masaż relaksacyjny wykonuje się na przykład przez głaskanie podłużne, poprzeczne, kuliste, ugniatanie, rozcieranie i oklepywanie. Ruchy można wykonywać przy użyciu palców albo całej dłoni. Ruchy powinny być powolne oraz płynne. Dzięki temu, że masaże stają się bardzo popularne, możemy spotkać się z mnóstwem ich odmian:

  • Masaż gorącymi kamieniami – na ciele osoby masowanej umieszcza się specjalnie przygotowane kamienie. Rozkładane są zgodnie z teorią czakr. Taki masaż działa uspokojająco, ale także wzmacnia naszą odporność.
  • Masaż Shiatsu – czyli masaż punktowy
  • Masaż czekoladowy – wykorzystuje elementy masażu tradycyjnego, który łączy się z kremem z czekolady i czekoladowym olejkiem do masażu
  • Masaż świecą
  • Masaż stemplami
  • Masaż misami tybetańskimi
  • Masaż tajski
  • Masaż indonezyjski

Nie są to oczywiście wszystkie znane rodzaje. Masaże mogą być wykonywane z użyciem rąk bądź przeróżnych przedmiotów.

Jakie są przeciwwskazania i zalecenia do wykonania masażu?

Chociaż taki masaż to zupełnie bezpieczna forma terapii, warto jednak zapoznać się z przeciwwskazaniami, żeby uniknąć ewentualnych skutków ubocznych. Z masażu powinniśmy zrezygnować, jeżeli:

  • Mamy stany podgorączkowe
  • Mamy stany zapalne
  • Chorujemy na nowotwór
  • Mamy niezagojone rany, podrażnienia skóry
  • Cierpimy na niewydolność krążenia, nerek, wątroby
  • Mamy świeże skręcenia, zwichnięcia, niezrośnięte złamania, naderwane mięśnie, ścięgna, więzadła
  • Mierzymy się z chorobami skóry albo chorobami zakaźnymi
  • Mamy żylaki, zapalenia żył, zakrzepicę, zaawansowaną miażdżycę, nadciśnienie

Masaż relaksacyjny za to jak najbardziej wskazany jest dla osób, które muszą mierzyć się z ciągłym stresem, które są zapracowane, żyją w ciągłym biegu, są znerwicowane, cierpią na zaburzenia snu, depresje. Taki masaż właściwie polecany jest dla każdego, dla osób chorych, jak i zdrowych, które chcą jedynie sprawić sobie trochę przyjemności. Masaż relaksacyjny to nie jest żaden zabieg medyczny, a więc nie potrzebujemy na niego żadnego skierowania od lekarza. Każdy z nas może z niego skorzystać.

Obecnie w salonach masażu i miejscach, które takie zabiegi oferują, znajdziemy bardzo szerokie oferty, z których zapewne każdy z nas wybierze coś dla siebie, czy to będziemy chcieli skorzystać z masażu klasycznego, czy spróbować czegoś zupełnie nowego. Ceny takich masaży są zróżnicowane, generalnie zaczynają się od 60 zł w górę, ale masaże na poszczególne partie ciała, jak na przykład kark, można znaleźć nawet w niższych cenach.

Masaże relaksacyjne mają wiele zalet, nie można odmówić im skuteczności, a na dodatek są powszechnie dostępne. Jeżeli ktoś ma fundusze i czas, żeby z takiej sesji masażu skorzystać, na pewno warto zainwestować w to pieniądze. Nasze spięte ciało na pewno nam za to podziękuje, a i umysł się odpręży. Po takim odpoczynku, będziemy gotowi na dalsze wyzwania, z jakimi mierzymy się codziennie.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest