Codzienne posiłki od dietetyka z WygodnaDieta.pl

Konsultacja dietetyczna zawsze wyjdzie nam na zdrowie. Niezależnie, czy chcemy zredukować nadmierną masę ciała, czy też powód konsultacji związany jest z innymi specjalnymi potrzebami żywieniowymi. Wiedza ekspercka może pomóc w wyborze codziennego menu po to, aby jak najlepiej nam ono służyło. Jednak za konsultacją powinny iść też czyny. Sama przyswojona wiedza na niewiele nam się zda, jeśli nie wdrożymy zaleceń w życie. Dobrym pomysłem jest więc skorzystanie z porady dietetycznej od profesjonalisty w połączeniu z cateringiem dietetycznym.

Dietetyk prawdę Ci powie, czyli dlaczego nie chudniesz?

Do dietetyka często wybieramy się dopiero wtedy, kiedy nasze samodzielne odchudzanie nie przynosi efektów. Pierwszy tydzień, pierwszy miesiąc — waga spada książkowo, cieszymy się, że reżim kaloryczny przynosi efekty. Jednak w pewnym momencie waga zatrzymuje się, a my zastanawiamy się, co robimy źle, dlaczego nie chudniemy? Co gorsza, wielu z nas w takim momencie uznaje odchudzanie za bezcelowe, szybko powraca na dawne tory żywieniowe. Efekt jojo, czyli dogonienie pierwotnej masy ciała lub nawet wyższa niż pierwotnie waga to zmora większości odchudzających się, którzy robią to nieumiejętnie. Kiedy trafią w końcu do dietetyka, ze zdziwieniem dowiadują się, że to, co brali za dobrą monetę, czyli bardzo duży deficyt kaloryczny, stało się przyczyną czegoś zupełnie odwrotnego, niż zamierzali. Organizm zbuntował się, zaczął jeszcze bardziej gromadzić tkankę tłuszczową, spowolnił metabolizm i zaostrzył apetyt. Ile można by zaoszczędzić czasu i pieniędzy, gdyby pewne błędne przekonania rewidować od razu? Catering dietetyczny, który umożliwia konsultacje dietetyczne jeszcze przed wyborem diety, zwiększa szansą na to, że odchudzanie będzie skuteczne.

Trudna sztuka komponowania posiłków

Odchudzanie to nie jedyny powód, dla którego odwiedzamy dietetyka. Czasami naszym celem jest wręcz zwiększenie masy ciała, np. kiedy trenujemy. Potrzebujemy wówczas odpowiedniej podaży pełnowartościowego białka oraz węglowodanów złożonych. Dobrze jest przedyskutować sportowe menu z profesjonalistą. Innym przykładem mogą być specjalne potrzeby żywieniowe. Wykluczenie z diety glutenu, czyli chociażby pszenicy, jęczmienia czy żyta, zmusza do poszukiwania bezglutenowych zamienników, np. kukurydzy, gryki czy amarantusa. Osoby z insulinoopornością baczniej przyglądać muszą się zaś indeksowi glikemicznemu produktów, które spożywają. Wszystkie te sytuacje mogą i powinny być omówione z profesjonalistą. Nawet jeżeli uważamy, że nasze menu nie wymaga specjalnego przygotowywania, zawsze warto porozmawiać o swoich oczekiwaniach względem diety czy przyswoić informacje, które mogą się nam przydać, np. dowiedzieć się czegoś o właściwościach błonnika, tak wartościowego dla regulowania rytmu wypróżnień i zapobiegania zaparciom.

Lubisz wygodę? Dobrze się składa

Ekspert pod postacią dietetyka na każdym etapie korzystania z diety oraz wygoda korzystania z cateringu dietetycznego to to, czym charakteryzuje się dieta w pudełkach WygodnaDieta.pl. Codziennie rano pod nasze drzwi trafia zestaw pięciu posiłków na cały dzień — od śniadania, po kolację. Każdy z posiłków uwzględnia zarówno wybrany przez nas rodzaj diety (np. wegańska, sportowa itd.) oraz składa się na wybraną kaloryczność dzienną. Kurier może dostarczać nam hermetycznie zapakowane posiłki do domu, do miejsca pracy czy gdziekolwiek zechcemy. Nie musimy planować posiłków, gotować potraw, wszystko robią za nas dietetycy i kucharze. W czasie trwania diety mamy możliwość konsultacji dietetycznej, za którą nie musimy dodatkowo płacić. Jeżeli zdecydujemy się na zmianę wybranej diety, nie będzie to stanowić problemu — zmian dokonać można telefonicznie lub przez panel Klienta na stronie internetowej.

Dieta pudełkowa jest sposobem na zdrowe i wygodne odżywianie. W najlepszych cateringach możesz skorzystać z możliwości konsultacji dietetycznej, nie tylko przed zdecydowaniem się na konkretną dietę, ale też w czasie jej trwania. Mnogość menu do wyboru pozwala na dopasowanie najlepszej dla siebie propozycji.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest