Dieta przed ślubem – jak szybko zrzucić nadprogramowe kilogramy?

dieta przed ślubem

Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdej osoby, a przygotowania do tej uroczystości często skupiają się nie tylko na organizacyjnych detalach, ale także na wyglądzie. Kwestia wagi jest tutaj o tyle istotna, że suknia ślubna jest kupowana zazwyczaj na kilka tygodni przed uroczystością. Tym samym wszelkie nadprogramowe kilogramy, jakie w międzyczasie mogłyby przybyć, nie są czymś pożądanym. A nie zawsze istnieje możliwość przerobienia sukienki na szybko. Jakie diety mogą pomóc w tej sytuacji na zrzucenie kilku niepotrzebnych kilogramów? Już podpowiadamy!

Szybka dieta przedślubna

Zanim przejdziemy do szczegółów, na których wszystkim zależy najbardziej, trzeba dokładnie zaznaczyć, że szybkie odchudzanie pozwoli maksymalnie na zrzucenie kilku kilogramów, z czego w większości przypadków będzie to pozbycie się nadmiaru wody z organizmu. Takie diety przedślubne bez zmiany nawyków żywieniowych nie przynoszą z reguły dłuższych efektów, ponieważ utrzymanie określonej wagi związane jest z utrzymaniem prawidłowego indeksu kalorycznego. I na tym trzeba się skupić, również w przypadku szybkiego odchudzania.

Podstawą chudnięcia zawsze jest deficyt kaloryczny, czyli musimy spożywać mniej kalorii, niż potrzebuje organizm. Wtedy musi on sięgać do rezerw, które już zgromadziliśmy. Trzeba jednak zachować tutaj równowagę i umiar, ponieważ równocześnie należy dostarczyć organizmowi wystarczającą ilość składników odżywczych, które zapewnią zdrowie.

Kobieta potrzebuje średnio około 2000 kalorii dziennie. Jeśli prowadzi siedzący tryb życia około 1600 kalorii. Ujemny bilans energetyczny można uzyskać na dwa sposoby – ograniczając spożycie kalorii lub / i zwiększając wysiłek fizyczny. Najbardziej skutecznym rozwiązaniem przy odchudzaniu jest ich połączenie. Czyli zmniejszenie ilości spożywanych kalorii i włączenie aktywności fizycznej. Co do aktywności to warto w tym czasie ruszać się więcej również w ciągu dnia plus dodatkowy trening minimum 30 minut kilka razy w tygodniu. Dzięki temu nie tylko schudniesz, ale także wymodelujesz ładnie ciało.

szybka dieta przedślubna

Dieta przedślubna w praktyce

Im wcześniej wprowadzisz dietę przedślubną tym lepiej, bo schudniesz więcej. Przez ten czas spożywaj produkty pełnowartościowe i zdrowe. Oblicz w przybliżeniu ile kalorii dziennie spożywasz i zmniejsz ich ilość. Najzdrowsza forma diety to przede wszystkim eliminacja słodyczy i alkoholu. Ten ostatni ma naprawdę sporo kalorii, a poza tym prowadzi do zatrzymania wody w organizmie, co powoduje obrzęk ciała.

Dobre efekty może również przynieść całkowita rezygnacja z pieczywa na czas diety przedślubnej lub przynajmniej eliminacja białego pieczywa. Żywność wysokoprzetworzoną również najlepiej odstawić na półkę. W diecie odchudzającej warto zmniejszyć ilość spożywanych węglowodanów, stawiając na takie produkty jak mięso, ryby, jajka, jogurty, sery, warzywa zielone (np. sałata, jarmuż, seler naciowy), pomidory, ogórki, surówki oraz owoce takie jak awokado, grejpfruty, ananasy czy jagody. W odchudzaniu przedślubnym pomoże również post przerywany.

Więcej informacji o tym, jak przygotować się do ślubu znajdziesz na www.weselezklasa.pl/poradnik/. Pamiętaj, że dieta przedślubna nie może być zbyt restrykcyjna, ponieważ chcesz się czuć w ten dzień wyjątkowo, być piękna, zdrowa i pełna sił! Powyższe wskazówki pozwolą Ci przygotować w pełni zbilansowane posiłki, które umożliwią Ci chudnięcie, a równocześnie zapewnią prawidłową podaż wszystkich istotnych mikro i makroelementów.

Artykuł sponsorowany.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest