Styl i wygoda – jaka kurtka na sezon?

Jak co roku, pod koniec jesieni zbliża się pora, kiedy termometr wskazuje wartości, które nierzadko przyprawiają nas o gęsią skórkę i zawroty głowy. Wówczas stajemy przed trudnym wyborem – jaką kurtkę na sezon wybrać? Na rynku znajdziemy z pewnością całą masę ofert kurtek zimowych, wykonanych z różnego materiału – ten właśnie warunkuje wytrzymałość i trwałość naszej wierzchniej warstwy. W sklepach znajdziemy te droższe, jak i o niższej cenie okrycia zimowe, cena przeważnie odzwierciedla solidność i to, w jaki sposób kurtka prezentuje się na nas po założeniu, oraz jak szybki materiał ulega wyeksploatowaniu.

Każdy z nas chciałby znaleźć kurtkę, która nie będzie przeznaczona tylko i wyłącznie na jeden zimowy sezon, a później (ze względu na widoczne ślady użytkowania i utratę swojej funkcjonalności), wraz z kompletem tanich ubrań leci do śmietnika, a my musimy zbierać kolejne kilkaset złotych na nowy zimowy komplet.

Na co więc zwrócić uwagę i jakim elementom powinniśmy się dokładnie przyjrzeć? Najważniejszym zadaniem każdej zimowej kurtki, jest utrzymywanie ciepła – dobra izolacja termiczna i zatrzymywanie wilgoci decydują o tym, czy w danym modelu jest nam zimno. Materiał to pierwszy element kurtek, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę. Aby być zadowolonym z funkcjonalności naszej kurtki oraz jej dużej wytrzymałości, warto pod uwagę wziąć tamie materiały wypełnienia okrycia, jak np. wełna, poliester czy puch. To właśnie one utrzymaj a odpowiednią temperaturę przy Twoim ciele, dodatkowo zapewnią prawidłową i systematyczną cyrkulację powietrza.

Czy marka kurtki ma znaczenie?

Pewnie i ma, stąd wyższe ceny kurtek poszczególnych, znanych marek. Nie tylko ze względu na “znaczek” na ubraniu, lecz również na wykorzystanie do produkcji o wiele droższych i lepszych pod względem jakości materiałów. Kurtki, które posiadają cenę wyższą, przeważnie posiadają grube i mocne szwy, wysokiej kołnierze i kaptury, które są bardzo szczególnie przydatny, szczególnie jeżeli jesteśmy przeciwnikiem czapek. Długość również jest ważnym elementem, na który warto zwrócić uwagę – fason zakrywający biodra i plecy o wiele lepiej ochronią nas przed zimową pogodą i niska temperaturom.

Niezależnie od tego, jaką mamy porę roku, czy wybieramy się na wspinaczkę górska – zawsze warto zadbać o właściwy komfort termiczny i odpowiednią ochronę, dlatego nie powinniśmy patrzeć tylko na cenę kurtek – tutaj liczy się jakość funkcjonalność i wygoda.

Jakie kurtki męskie są najlepsze na zimę?

Kurtki męskie na zimę często posiadają klasyczny fason sięgający do bioder, jednak to nie jest najważniejszą cechą dla panów. Mężczyźni cenią przede wszystkim funkcjonalność i praktyczność oraz odpowiednią wygodę. Kurtki zimowe są szczególnie ważne w męskiej garderobie – dobrze kiedy posiadają dodatkowe kieszenie. Klejone szwy dodatkowo wzmacniane, wodoszczelność, czy oddychająca, wodoszczelna tkanina to wszystko, co każdy mężczyzna chciałby posiadać w swojej kurtce!

Najlepsza kurtka męska to taka, w której jest nam cieplej, i wygodnie. Nie jest dodatkowo ciężka ani nie przepuszcza wody i dobrze zatrzymuje ciepło. Jak wszyscy zapewne wiemy – w naszym kraju często panują minusowe temperatury, które sprawiają, że włosy stają dęba – dlatego warto sięgnąć po trwałą kurkę z dobrą izolacją termiczną – taką, która przetrwa z nami niejeden sezon zimowy. Spektrum zastosowania kurtek jest naprawdę szerokie, tak samo, jak i ofert, w jakich występują – znajdźmy więc okrycie w jakim będziemy się czuć najlepiej!

Zobacz ofertę kurtek w sklepie Warhouse: https://www.warhouse.pl/odziez-pit-bull/kurtki-pit-bull

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest