Garmin Fenix 6 – zegarek do sportu i na codzień

Seria zegarków Fenix od samego początku przeznaczona była dla zaawansowanych odbiorców, którzy wiedzą, czego chcą. Amerykański producent elektroniki sportowej, firma Garmin, z każdą kolejną odsłoną prezentowała nowe funkcje, które jeszcze lepiej odpowiadały na potrzeby osób aktywnych fizycznie. Garmin Fenix 6 nie jest wyjątkiem od tej zasady. Czego możemy po nim oczekiwać?

Wsparcie podczas najtrudniejszych aktywności

Garmin Fenix 6 jest często przedstawiany jako outdoorowy zegarek sportowy i rzeczywiście trudno się z tym nie zgodzić. Smartwatch obsługuje ponad 100 dyscyplin sportowych – od biegania, pływania i kolarstwa przez triathlon aż po narciarstwo cross country i wspinaczkę. Dla każdej dyscypliny można indywidualnie skonfigurować pola danych, które będą wyświetlały dokładnie te informacje, które są potrzebne.

Wśród nowych funkcji warto wskazać m.in. Pace Pro oraz Climb Pro. Pierwsza opcja pozwala biegaczom lepiej zaplanować taktykę biegu, poprzez optymalizację tempa do założonego czasu ukończenia trasy. Wybierz split pozytywny, split negatywny lub równe tempo i pobiegnij dokładnie tak, jak chcesz!

Z kolei Climb Pro wspiera sportowców w górzystym terenie. Korzystając ze specjalnego ekranu danych w trakcie biegu, w czasie rzeczywistym otrzymasz informacje o przewyższeniu, stopniu nachylenia stoku i szczególnie trudnych odcinkach. W ten sposób możesz biec jeszcze mądrzej.

Zegarek Garmin Fenix, który można obejrzeć pod adresem https://www.abcgps.pl/garmin-fenix został wyposażony w nadgarstkowy czujnik tętna i pulsoksymetr do pomiaru podstawowych parametrów fizjologicznych, ale to nie wszystko. W trakcie biegu możesz monitorować takie wartości, jak kadencja, dynamika biegu, czas kontaktu z podłożem i wiele innych wartości, które pomogą Ci poprawić technikę pracy z ciałem.

Precyzyjna nawigacja

Najnowsza wersja zegarka Fenix jest przeznaczona nie tylko do sportu lecz również do dalekich wypraw w nieznane. Urządzenie obsługuje kilka systemów GNSS (GPS, GLONASS i GALILEO), a także posiada szereg funkcji, które wspierają podróżnika, jak powrót po szlaku do punktu wyjścia, czy wyszukiwanie alternatywnych tras. Nowy chipset GPS Sony jeszcze szybciej znajduje sygnał satelity i zapisuje ślad trasy dokładniej niż poprzednie wersje zegarka.

Zegarki Fenix znane są z dokładnej mapy topograficznej, która z powodzeniem może zastąpić tradycyjną mapę „papierową”. Ta funkcja doskonale spisuje się w górach, kiedy chcemy mieć wolne ręce.

Bateria i obudowa, które wytrzymają wszystko

Najnowszy Garmin Fenix jest przystosowany do pracy w naprawdę trudnych warunkach. Spełnia wymagania wojskowej normy wytrzymałościowej MIL-STD-810G oraz jest wodoszczelny do głębokości 100 metrów. Obudowa wykonana jest ze stali nierdzewnej lub tytanu, a szkło szafirowe albo warstwa Gorilla Glass chronią wyświetlacz przed uszkodzeniem. Zegarek sprawdzi się równie dobrze podczas ultramaratonu w górach, biegu na orientację albo ekspedycji w nieznane.

Pojemna bateria pozwala bardzo długo cieszyć się możliwościami oferowanymi przez zegarek. Pulsometr wytrzymuje w trybie GPS nawet do 120 godzin, a w trybie zegarka do 21 dni. Nowy tryb ekspedycyjny wydłuża żywotność urządzenia do rekordowych 46 dni. To jednak nie wszystko.

Najnowsza seria określana jako Garmin Fenix 6 Solar wykorzystuje energię słońca do ładowania ogniwa. Soczewka fotowoltaiczna Power Glass automatycznie uzupełnia energię podczas ekspozycji na światło słoneczne, dlatego zegarek działa jeszcze dłużej. W zależności od wybranego trybu i sposobu korzystania, zyskujesz od kilku godzin do kilku dni dodatkowej pracy.

Funkcje smartwatcha na co dzień

Możliwości Fenixa 6 rozciągają się daleko poza sport. Ten uniwersalny smartwatch łączy się z telefonem, umożliwiając odbieranie wiadomości email i SMS-ów. Rejestruje także nagłe wypadki, wysyłając wiadomości alarmowe na wybrane numery telefonów. Wbudowany moduł NFC pozwala na realizowanie płatności zbliżeniowych.

Funkcjonalność zegarka można dodatkowo zwiększyć, instalując wybrane aplikacje z serwisu Connect IQ.

Korzystając z systemu szybkiej wymiany pasków możesz w kilka chwil zmienić swojego smartwatcha nie do poznania, dopasować go do kreacji lub aktualnego nastroju. Możesz wybierać spośród kilkudziesięciu różnych wzorów i kilku różnych materiałów.

W przypadku Garmina Fenix 6, producent zachował podział na różne wielkości koperty. Wybieraj spośród rozmiaru klasycznego, S oraz X i dopasuj urządzenie do swojego nadgarstka!

Garmin Fenix 6 to wymarzony towarzysz każdej podróży. Zabierz go ze sobą i przekonaj się, jak bardzo będzie w stanie Ci pomóc!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest