Witaminy dla mężczyzn czyli czym się wspomagać po 30stce?

Dbanie o wygląd i zdrowie to według stereotypu domena kobiet – mimo tego, coraz więcej mężczyzn zaczyna interesować się tym tematem. Rośnie wśród nich świadomość procesów zachodzących w organizmie wraz z upływem lat, a ponieważ wszyscy chcemy cieszyć się młodością i zdrowiem jak najdłużej, mężczyźni coraz chętniej sięgają po suplementy i witaminy dostępne w aptekach. Podpowiadamy, czym wspomagać się po 30stce!

Jak zmienia się organizm po 30stce?

To oczywiście niezwykle indywidualna kwestia. Kondycja każdego człowieka zależy od wielu czynników, nie tylko wieku. Wpływają na nią między innymi dieta, styl życia, tryb pracy, aktywność fizyczna, przeżywany stres, geny i tym podobne. Faktem jednak jest, że organizm wraz z wiekiem się zmienia – starzeje. Wielu mężczyzn zaczyna borykać się z podobnymi problemami, jak łysienie, pierwsze zmarszczki, mniejsze możliwości seksualne, ogólne zmęczenie, obniżona tolerancja alkoholu, zwolniony metabolizm. Po 30stce pojawiają się objawy niektórych chorób będących wynikiem złego trybu życia: na przykład problemy z krążeniem, tycie, cholesterol.

Jak walczyć ze starzeniem się organizmu?

Aby cieszyć się młodością i zdrowiem jak najdłużej, powinniśmy przede wszystkim prowadzić zdrowy tryb życia. Przed 30stką organizm jest dużo silniejszy, wybacza złe nawyki żywieniowe i brak ruchu. Jednakże, wraz z upływem lat czujemy się coraz gorzej, a efekty hulaszczej młodości dają się we znaki.

Podstawą zdrowego trybu życia jest odpowiednio zbilansowana dieta i ruch. Dbajmy o to, by w naszym jadłospisie nie zabrakło warzyw i owoców, zdrowych tłuszczy, białka i innych niezbędnych dla prawidłowej pracy organizmu elementów. Ruch zapewni nam sprawność fizyczną na wiele lat. Zapisz się na siłownię, rozpocznij treningi z interesującej Cię dyscypliny sportowej lub po prostu spędzaj więcej czasu aktywnie – na spacerach czy rowerze. Ruch jest bardzo ważny w szczególności dla tych z nas, którzy pracują przy biurku i prowadzą siedzący tryb życia.

Wielu mężczyzn sięga po preparaty apteczne w celu poprawy stanu zdrowia. Witaminy i suplementy to odpowiedni wybór dopiero wówczas, kiedy kontrolujemy swoją dietę i aktywność fizyczną, ponieważ to one są podstawą dobrej kondycji organizmu. Sięgnijmy wpierw po poradę dietetyka i trenera, a dopiero później po tabletki witaminowe.

Czym powinni wspomagać się mężczyźni?

Męskie zapotrzebowanie witaminowe jest podobne do kobiecego, choć oczywiście się od niego różni. Przede wszystkim potrzeby mężczyzn są praktycznie niezmienne, ponieważ ich ciała nie podlegają biologicznym cyklom jak ciała kobiet. Nie przechodzą także ciąży, karmienia piersią, menopauzy. Mężczyźni często nie zwracają uwagi na spożywane przez nich produkty. Zazwyczaj jedzą dużo, ale wybierają mięsne, kaloryczne posiłki, zapominając o niezbędnej dziennej dawce warzyw i owoców, dlatego często borykają się z niedoborami niektórych witamin. A ponieważ z posiłków mężczyźni często nie dostarczają organizmowi potrzebnych składników, powinni sięgąć po suplementy diety dostępne w aptece. Jakimi witaminami warto się wspomagać?

Witamina A

W okolicach 30.-40. roku życia mężczyźni zaczynają łysieć. Zakola to prawdziwy koszmar dla wielu z nich, ponieważ są pierwszą widoczną i trudną do odwrócenia oznaką starzenia się organizmu. Prawdziwym ratunkiem okazuje się być witamina A, która może całkowicie zapobiec lub znacząco spowolnić proces łysienia. Poprawia ona także wygląd cery, ma właściwości regeneracyjne i zmiękczające. Dziennie należy dostarczyć organizmowi około 1 mg witaminy A.

Witamina C

Po 30. roku życia odporność organizmu zdecydowanie spada – warto wówczas suplementować witaminę C, która wzmacnia i chroni przed infekcjami. Witamina C ma także pozytywny wpływ na wygląd i kondycję skóry.

Witamina D

Starzejący się organizm mężczyzny może powodować problemy z potencją i płodnością. Aby męskie życie seksualne cieszyło się jak najlepszą kondycją, warto suplementować witaminę D, ponieważ jej niedobory mogą zwiększać ryzyko zaburzeń erekcji nawet o 40%. Dodatkowo na potencję u mężczyzn wpływa witamina C, witamina E, witaminy z grupy B, cynk, selen, żelazo, kwas foliowy i magnez.

Magnez

Magnez doskonale działa na wzmocnienie organizmu, zwłaszcza przed stresem i jego skutkami. Wspomaga prawidłową pracę mięśni i syntezę białka.

Chrom

Chrom to mikroelement, który jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Obniża poziom cukru we krwi, reguluje cholesterol i przyspiesza spalanie tłuszczów.

Jakie suplementy wybrać?

Celem dobrania odpowiedniego zestawu witamin najlepiej skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Jednym z najpopularniejszych wyborów jest Vitotal dla mężczyzn, choć skład suplementu diety należy dopasować pod indywidualne potrzeby.

Mężczyźni coraz chętniej interesują się zdrowiem i urodą, dlatego nie dziwi fakt, że w ostatnich latach znacznie wzrosła popularność suplementów stworzonych właśnie z myślą o nich. Zanim jednak sięgniemy po tabletki i kapsułki, skupmy się na dostarczaniu niezbędnych witamin z pożywienia. Warto zadbać o to, by ich pochodzenie było jak najbardziej naturalne.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest