Profilaktyka i leczenie otyłości dziecięcej

III Edycja Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej Otyłość dziecięca: „Od poczęcia do dorosłości”

W dniach 2-4 października 2020 r. w Katowicach odbędzie się już trzecia edycja konferencji poruszającej problem jakim jest otyłość wśród dzieci. Zarówno w tym roku, jak i w latach ubiegłych grono specjalistów spotka się by odpowiedzieć na zapotrzebowanie dotyczące szkolenia w tej dziedzinie.

Podczas trzech dni Konferencji, będzie można zapoznać się z praktycznie wszystkimi aspektami tego postępującego problemu z punktu widzenia specjalistów z różnych dziedzin zgodnie z tematem przewodnim „Otyłość dziecięca: Od poczęcia do dorosłości – postępowanie interdyscyplinarne”. Szczególny nacisk zostanie położony na praktyczne aspekty leczenia tej choroby i schorzeń z nią powiązanych na poszczególnych szczeblach systemu opieki zdrowotnej. Dużo uwagi zostanie poświęcone również dyskusji na temat tworzenia interdyscyplinarnych zespołów terapeutycznych, realnych możliwości ich działania i potrzeby zmian systemowych w tym zakresie. A także o roli lekarza, dietetyka i fizjoterapeuty w zwalczaniu otyłości dziecięcej.

Podczas spotkania będzie możliwość wzięcia udziału w warsztatach a także zaprezentowania wyników własnych badań.

Konferencja skierowana jest głównie do specjalistów zajmujących się leczeniem otyłości ( pediatrzy, lekarze rodzinni, fizjoterapeuci, dietetycy, psycholodzy…), a także studentów wszystkich kierunków studiów medycznych.

Po więcej szczegółów dotyczących wydarzenia oraz możliwości rejestracji zapraszamy na stronę internetową: www.otylosc2020.pl

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest