Praktyczne i użyteczne gadżety do każdej kuchni


Jakie drobiazgi warto mieć w kuchni? Które elementy mogą okazać się nadzwyczaj przydatne?

Drobne udogodnienia w kuchni

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym wbrew pozorom spędzamy dość sporo czasu. Coraz większą popularnością cieszą się różnego typu udogodnienia i rozwiązania, które mogą pomóc Ci w codziennym przygotowaniu posiłków czy ogólnym funkcjonowaniu w tym pomieszczeniu. W naszym zestawieniu przygotowaliśmy kilka praktycznych drobiazgów, które z pewnością są warte uwagi. Ich kolejność jest przypadkowa, więc lepiej przeczytaj nasz poradnik od końca!

Ręczniki kuchenne papierowe

Ręczniki kuchenne papierowe to coraz częściej podstawowe wyposażenie w każdej kuchni. Aby łatwiej z nich korzystać przydaje się również podajnik. Ręczniki kuchenne papierowe pozwolą Ci m.in. wytrzeć stół czy naczynia, a także ręce. Zasadniczo mają one ogromne zastosowanie i z pewnością bardzo szybko docenisz ich zastosowanie.

Domowy sortownik śmieci

Nie jest specjalnym zaskoczeniem, że to właśnie w kuchni produkuje się najwięcej śmieci. A szczególnie w tym pomieszczeniu powinien panować porządek. Aby ułatwić sobie segregowanie śmieci, z pewnością przyda się domowy sortownik śmieci. Zależnie od tego, jak dużo przestrzeni posiadasz, możesz umieścić go pod zlewem lub w innym miejscu.

Nalewak do oliwy lub innych płynów

Ile to razy podczas nalewania oleju, soku do rozcieńczania czy innych płynów przytrafiło Ci się co nieco rozlać? Specjalny nalewak, który nakłada się na szyjkę butelki, zapobiega rozlewaniu. Mogą mieć one nawet zabawny kształt – z pewnością w sieci znajdziesz wiele produktów tego typu.

Garnki z odpinaną rączką

Komplet garnków z odpinaną rączką to bardzo praktyczne rozwiązanie szczególnie dla małej kuchni. Odpinany uchwyt usprawni Twoją prace w kuchni. Klasyczne garnki zwykle są wyposażone w dwa uchwyty po przeciwnych stronach, które są przymocowane na stałe, niektóre rondelki mają też jeden długi uchwyt. Trzeba przyznać, że nierzadko utrudniają one przechowywanie całego zestawu garnków w szafce. Odpinane rączki możesz w każdej chwili bez trudu zamontować lub zdemontować. Ponadto garnki bez uchwytów na stałe znaczniej łatwiej myć.

Szczypce do usuwania szypułek

Lubisz truskawki? To owoce niemal idealne, jedynym kłopotem może być tylko usuwanie szypułek. Na szczęście tu z pomocą przychodzą specjalne szczypce. Wystarczy tylko jeden ruch, aby łatwo i szybko usunąć szypułkę. To proste urządzenie z pewnością docenisz, gdy przyjdzie Ci przygotowanie w ten sposób nie kilku, ale większej ilości truskawek.

Zestaw noży w samoostrzącym bloku

Noże potrzebne są w każdej kuchni, odpowiedni blok pozwala na ich wygodne przechowywanie. Co więcej, taki produkt może być wyposażony w ostrzałkę, dzięki czemu noże zawsze będą ostre i gotowe do pracy. Prawda, że komfortowe?

Powyższe propozycje to tylko kilka pomysłów spośród wielu dostępnych możliwości. Poszukaj w internecie lub specjalnych sklepach kolejnych inspiracji i spraw, aby każdy pobyt w kuchni był o wiele wygodniejszy niż do tej pory!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest