Poznaj zasady, dzięki którym dobrze rozpoczniesz dzień

Poranna pobudka jest dla Ciebie katastrofą? Jeśli nie są w stanie podnieść Cię z łóżka ani dzwonek budzika, ani zapach świeżej kawy, poznaj kilka skutecznych wskazówek, dzięki którym polepszy się jakość Twojego snu oraz łatwość wstawania.

Gdy słyszysz dźwięk budzika, jedyne na co masz ochotę, to roztrzaskać go o ścianę? Na wpół śpiąca myjesz zęby, wybierasz strój do pracy i gdy tylko przekroczysz próg mieszkania chcesz powrócić do łóżka? Jeśli te zachowania są Ci bliskie, to znaczy, że gdzieś w przebiegu Twojego dnia popełniasz błąd. Przyjrzyj się kilku zasadom i wprowadź je stopniowo do Twojego życia. Powinnaś przestać budzić się zmęczona, niewyspana oraz pozbawiona energii. Gotowa na zmiany?

1. Nie korzystaj ze smartfona i tabletu przed zaśnięciem

Tak naprawdę to, czy zaczniesz dobrze dzień zależy od tego, jak spędzisz wieczór. Medytujesz, czytasz książki, relaksujesz się przy muzyce klasycznej? Zgadujemy, że nie. Przed zaśnięciem większość z nas przegląda skrzynkę pocztową, Facebooka, Instagrama, Twittera. To jeden z najczęściej popełnianych błędów zwłaszcza przez młode zapracowane osoby. Pamiętaj, że sypialnia to Twój azyl, w którym przede wszystkim odpoczywasz. Nie gabinet, gdzie dopinasz ostatnie szczegóły umów z kontrahentami czy nerwowo przeglądasz mejle. Wyrób w sobie nawyk odkładania wszelkich urządzeń elektronicznych na czas pobytu w łóżku. To strefa komfortu służąca do spania oraz relaksowania, a nie zajmowania się służbowymi problemami.

2. Przewietrz i posprzątaj sypialnię

Brzmi dość banalnie, ale taka jest prawda. W dusznym i zagraconym pomieszczeniu o wiele trudniej będzie Ci zapaść w głęboki sen. Poświęć kilka minut przed położeniem się do łóżka (w tym czasie zrób demakijaż lub naszykuj ubrania na następny dzień) i pozbieraj niepotrzebne rzeczy z najbliższego otoczenia, otwórz szeroko okna i wpuść świeże powietrze do pokoju. Jeśli to Ci pomoże, włącz nastrojową muzykę i lampkę nocną, i stwórz intymny klimat zachęcający Twój organizm do wypoczynku. Musisz zapewnić samej sobie najlepsze warunki do relaksu. Nie łudź się, że zapadniesz w niedźwiedzi sen, gdy tylko położysz głowę na poduszce. Twój mózg potrzebuje chwili, by przestawić się na tryb nocny.

3. Poranne ćwiczenia

Być może czytając to, pomyślisz, że ostatnią rzeczą na jaką masz ochotę, to jogging lub stretching. Spróbuj jednak przezwyciężyć niechęć i po przebudzeniu się wykonaj parę skłonów, przysiadów, wymachów rękami i nogami, pajacyków. Ćwiczenia przygotują Twoje ciało na wysiłek i wyeliminują uczucie senności. Zacznij od zwykłego rozciągania się, nie narzucaj sobie tempa, a kto wie, może z czasem odważysz się na bieg po parku przy akompaniamencie śpiewu ptaków?

4. Szybki prysznic z ulubionym żelem

Chcesz szybko pozbyć się uczucia senności? Weź prysznic (najlepiej krótki i w chłodnej wodzie) i użyj Twojego ulubionego kosmetyku myjącego. Może to być żel o zapachu owoców, kwiatów czy przypraw, który pobudzi zmysły i odświeży skórę. Włącz muzykę, najlepiej energetyczną przy której nabierzesz ochoty do tańca. Jeśli poprzedniego dnia naszykowałaś sobie ubranie, w którym pójdziesz do pracy – ten etap pójdzie gładko. Na zakończenie wykonaj lekki makijaż, uczesz włosy i spryskaj skórę perfumami. Doskonałym wyborem będą pachnidła Donny Karan (szeroki wybór flakoników znajdziesz tutaj: https://makeup.pl/categorys/347/), wśród których znajdują się eleganckie i pobudzające kompozycje.

5. Zbilansowane śniadanie

Jesteś tym, co jesz! Filiżanka czarnej kawy co prawda doda Ci energii, ale nie zastąpi pełnowartościowego posiłku. A przyrządzenie lekkiego i odżywczego śniadania zajmie chwilę. Może to być owsianka na mleku z dodatkiem owoców sezonowych, omlet z warzywami lub pełnoziarniste tosty. Do tego szklanka świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego. Po takich pysznościach z radością rozpoczniesz dzień!

lklogotypmakeup 750x200

Katarzyna Bolesta

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest