Olejek oregano – poznaj jego niesamowite właściwości!

Prawie każdy zna wyjątkowe właściwości olejku oregano. Oregano kojarzymy przede wszystkim jako przyprawę, wzbogacającą smak naszych dań. Co ciekawe, należy ono do rodziny mięty. Oprócz nadzwyczajnego smaku, warto skorzystać z jego zdrowotnych właściwości. Jest jednym z najlepszych naturalnych antybiotyków! Czym się wyróżnia olejek oregano i dlaczego warto go mieć w swojej apteczce? Zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu.

Olejek z oregano – jakie ma właściwości?

Oregano jest nie tylko przyprawą, ale możemy wydobyć z niej również olej, wpływający prawidłowo na cały nasz organizm. Olejek produkowany jest z liści oraz kwiatów oregano. Oregano hamuje rozwój grzybów takich jak Candida i Hp. Dzięki zażywaniu tego olejku możemy zapobiec uszkodzeniom komórek, które są spowodowane działaniem utleniającym. W ten sposób chronimy ciało przed różnymi przewlekłymi chorobami.

Szukasz oryginalnego i w 100% naturalnego olejku z oregano? Sprawdź ofertę sklepu domiuroda.pl

Olejek z oregano jest bogaty zwłaszcza w witaminę C, witaminy z grupy B, witaminę K, flawonoidy oraz minerały. Posiada dużą zawartość fenoli, mających właściwości antyoksydacyjne. Oregano posiada więcej antyoksydantów niż jagody acai.

photo 1502741384106 56538427cde9

Jak stosować olejek oregano?

Olejek oregano zawiera stężoną dawkę składników aktywnych, dlatego powinno się go używać rozcieńczony, aby nie zaszkodzić swojej skórze i błonom śluzowym.

Olejek oregano jest stosowany jako naturalny sposób na problemy typu:

  •  przeziębienia,
  • biegunka,
  • kurzajki,
  • afty,
  • łuszczyca.

Jednak dziś niewiele osób korzysta z prozdrowotnych właściwości olejku, a skupia się głównie na jego walorach smakowych i zastosowaniu w kuchni. A warto pamiętać, że jest on niezastąpiony w medycynie naturalnej.

Wewnętrzne stosowanie olejku oregano:

Jedną kroplę olejku połączyć łyżką innego oleju (najlepiej nierafinowanego) i spożywać dwa razy na dzień.

Zewnętrzne stosowanie olejku oregano:

Tak samo jak w przypadku przyjmowania doustnego, powinniśmy olejek najpierw rozcieńczyć z innym nierafinowanym olejem (jedna kropla olejku oregano na jedną łyżkę oleju nierafinowanego).

Nie poleca się stosowania olejku na całą twarz, ponieważ jest ona wyjątkowo wrażliwa i możemy niechcący poparzyć skórę. Najlepszym pomysłem jest nakładanie specyfiku tylko punktowo, zanim jednak go nałożymy powinniśmy zrobić próbę uczuleniową.

Olej ten jest często wykorzystywany do inhalacji – dwie krople wymieszane z innym olejem oraz wodą, pomogą nam w problemach z górnymi drogami oddechowymi.

Olej z oregano jako antybiotyk

Olej z oregano to silny lek o właściwościach przeciwgrzybiczych i przeciwwirusowych, jest pomocny w alergiach oraz w walce z drożdżakami (chociaż osoby uczulone na oregano i majeranek jako przyprawę, nie powinny sięgać po jego płynną wersję).

Przy złym korzystaniu z olejku, mogą pojawić się skutki uboczne takie jak podrażnienia układu pokarmowego (jeśli stosujemy go jako antybiotyk, powinniśmy pamiętać również o przyjmowaniu probiotyków). Matki, karmiące piersią oraz kobiety ciężarne nie powinny go spożywać.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest