Objętość, miękkość i blask – maski do włosów bez tajemnic

Pielęgnacja włosów nie musi być trudna. Powinna być jednak przemyślana. Sam szampon nie zapewni włosom, narażonym na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, pięknego wyglądu i objętości. Tu konieczne jest działanie składników wzmacniających i wspierających strukturę włosa. Znajdziesz je w maskach, które są dla włosów bombą odżywczą.

Jak działają maski do włosów?

Najlepsze maski do włosów zawierają moc składników, wpływających na kondycję włosów. Uzupełnianie niedoborów włosów i przeciwdziałanie wpływowi czynników im szkodzących jest kluczowe dla ich pięknego, zdrowego wyglądu. Właśnie dlatego warto sięgać po produkty naturalne, które nie tylko dostarczają włosom składniki odżywcze, ale nie podrażniają ich i nie przesuszają. Maski powinny zapewniać włosom nawilżenie, ochronę oraz odbudowywać włosy. Takie właściwości mają naturalne składniki, zawarte w najlepszych maskach do włosów.

PEH, czyli wybierz maskę dopasowaną do potrzeb włosów

Wybór odpowiedniej maski do włosów może przysporzyć trudności. Zanim zdecydujesz o jej wyborze, dowiedz się, czym jest równowaga PEH. To sposób pielęgnacji włosów, zakładający, że piękny ich wygląd jest wynikiem dostarczenia im odpowiednio zbalansowanych składników, zebranych w trzy grupy. Są to:

  • P – to proteiny, a więc cegiełki, uzupełniające braki w strukturze włosa. To takie składniki, jak keratyna, elastyna czy jedwab.
  • E – to emolienty, które chronią włosy przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Budują na włosach otoczkę ochronną. Emolienty w maskach do włosów to oleje roślinne, masła czy woski.
  • H – to humektanty, będące nawilżaczami włosów. To one przywracają włosom odpowiednie nawilżenie. Humektanty to takie składniki, jak pantenol, kwas hialuronowy czy aloes.

Równowaga pomiędzy dostarczaniem włosom tych trzech składników jest kluczowa. Nie oznacza to jednak, że powinno być ich tyle samo. Musisz obserwować swoje włosy, by na bieżąco modyfikować serwowane im w maskach składniki, dlatego warto mieć więcej produktów tego typu, by karmić włosy właściwymi substancjami.

Zwiększ swoje szanse na piękne włosy!

Jeśli już wybierzesz dobrej jakości, naturalną, właściwie dopasowaną maskę do włosów, spraw, by miała ona szansę na potwierdzenie swojej skuteczności. Jak? Najczęstszym błędem w stosowaniu kosmetyków do włosów jest ich… niestosowanie. Chodzi o to, żeby maski włączyć do regularnie przeprowadzanych pielęgnacji włosów, a nie używać ich sporadycznie. Systematyczne dostarczanie włosom składników je kondycjonujących sprawia, że są one pełne objętości, miękkości i stają się zdrowo lśniące.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest